OD SERCAROZWÓJ OSOBISTY

Być kobietą…

Kobieta od zawsze była stworzeniem bardzo wyjątkowym. To właśnie ona powstała z żebra Adama, to ona zerwała jabłko z drzewa poznania dobra i zła, to przez nią my – wszystkie kobiety świata rodzimy w bólach, jesteśmy wredne, tajemnicze, czasami obrażalskie, ale… co najważniejsze faceci nas uwielbiają i za nami szaleją! 
Kto jak kto, ale kobiety są dziwne… To one potrafią wszystko zepsuć i dodatkowo winę zwalić na inną osobę. Totyloko one potrafią śmiać się jednocześnie płacząc. To właśnie one zazdroszczą innej kobiecie nowej torebki czy butów. To one obrażają się zawsze, wszędzie i na wszystko… Czasami bez powodu.
Kobieta – bardzo dziwne stworzenie, które chce dogadać się ze wszystkimi, ale nie zawsze jej to wychodzi. 

Być kobietą nie jest łatwo. Kobieta to osoba, która posiada wiele zawodów jednocześnie. Nie każdy potrafi docenić to co każdego dnia robią kobiety…

Kobieta sprzątaczka – ona dba o czystość w lokalu, w którym mieszka wraz z dorosłym osobnikiem płci męskiej oraz małymi kopiami jej i jej wybranka (z mężem i dziećmi). W ramach relaksu łapie za miotłę i leci myć podłogi, ścierać kurze, myć okna, naczynia i wiele, wiele innych. Ale pamiętajcie –  to wszystko w ramach relaksu, bo przecież my w domu nic nie robimy, prawda?
Kobieta kucharka – całymi dniami stoi przy garach w kuchni – gotuje, piecze, smaży, przyprawia, przesoli, przypali… wszystko po to, aby jej rodzina zaczęła marudzić, że nie będą jedli, bo im to nie smakuje, bo nie są głodni, bo jedli na mieście. Kobieta kucharka nie śpi po nocach, bo myśli co zrobić domownikom do jedzenia, by kolejny dzień nie jedli tego samego. Ale przecież łatwiej jest marudzić niż docenić wysiłek tek kobiety, prawda?
Kobieta praczko-prasowaczka – To połączenie daje czystość, schludność oraz brak wstydu przed znajonymi. Właśnie ta kobieta sprawdza po kątach czy mąż albo dzieci nie rozrzuciły brudnych ubrań, po czym udaje się do łazienki w celu opróżnienia pralki pełnej ‘brudaków’ oraz kosza na bieliznę. Następnie rozpoczyna segregację ubrań oraz nastawia pralkę. Spogląda na swoje dłonie, od razu nasuwa się jej taka myśl: “Ale one są delikatne i miękkie, muszę coś z tym zrobić, bo to tak nie może być”. I robi… zaczyna prać ręcznie te ubrania, które farbują, bąd są z delikatnego materiału, który nie nadaje się do prania w pralce. 
Kobieta lekarz – ból głowy, gardła, kaszel – w momencie, gdy nie wystarczy przytulenie albo pocałunek w czoło, kobieta lekarz z tajnego schowka wyjmuje pudełko z lekarstwami i natychmiast wklepuje opcję ‘wyszukaj’, by znaleźć odpowiedni lek na daną przypadłość.
Kobieta nauczycielka – jest wszechstronnie uzdolniona. Kocha taniec, śpiew, rysunek, matematykę, a nawet imponuje wiedzą o kosmosie oraz grach komputerowych. Najpierw uczy dzieci tabliczki mnożenia, następnie wiersza na pamięć, po czym pokazuje mężowi jak włączyć pralkę, a idąc do sklepu opowiada córce sąsiadki o najnowszych grach na konsole, które ostatnio kupiła synowi. 
Kobieta sekretarka – doskonale wie, kiedy dzieci mają zajęcia dodatkowe oraz kiedy mąż ma trenini piłki nożnej. To ona układa grafik sprzątania  w domu. Takiej kobiecie nic nie umknie, jest mega zorganizowana, najczęściej można ją spotkać z kalendarzem w dłoni. 
Kobieta niby zwykła istota, lecz tak wiele posiada zawodów, tak wiele potrafi i robi każdego dnia…
SERDECZNIE ZAPRASZAM DO ZAPISYWANIA SIĘ NA NEWSLETTER. Dzięki niemu poznacie mnie lepiej. Newsletter będę wysyłała raz w miesiącu (jest szansa, że pojawi się on dwa razy w miesiącu), znajdowały się będą w nim informacje, które nie są publikowane na blogu, wiele rozdań tylko i wyłącznie dla osób, które są zapisane na newsletter oraz…. wiele innych. Zapisz się, a się przekonasz co przygotowałam!  —–> Po prawej stronie masz możliwość, aby zrobić to już teraz! 

Jeden komentarz do “Być kobietą…

  • Opiekunka, Ochroniarz, Szofer, Dekoratorka wnętrz, Stylista, Doradca, Psycholog 🙂 🙂 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *