KSIĄŻKI

Karolina Wilczyńska – “Rachunek za szczęście, czyli caffe latte” Tom 3

Po przeczytaniu dwóch poprzednich tomów Kawiarenki za rogiem nie mogłam się doczekać, by w końcu kupić ostatni tom. Tak bardzo chciałam dowiedzieć się co dzieje się u Miłki, jej chłopaka i siostry. Miałam szczęście, że książkę dorwałam w Biedronce za 9,99zł. Nie mogłam jej nie kupić, prawda? 

Karolina Wilczyńska - "Rachunek za szczęście, czyli caffe latte" Tom 3

Uwielbiam Miłkę i wydaje mi się, że każdy powinien przeczytać całą serię, by przekonać się, że mimo przeciwności losu można mieć uśmiech na ustach. Książkę jak każdą inną przeczytałam w dwie maksymalnie trzy godziny. Nie ważne, który rozdział czytałam miałam wrażenie, że siedzę z koleżanką w tej cudnej kawiarence i ona opowiada mi o swoim życiu. A wiecie, że przez a w sumie dzięki serii “Kawiarenka za rogiem” zaczęłam pić jaśminową herbatę? I teraz, mimo iż całą historię znam, za każdym razem jak moczę usta w tym cudownym naparze myślę o Miłce i o tym, że bardzo bym chciała obejrzeć film o tej wspaniałej, pełnej radości kobiecie. Może wydawać się, że ta seria jest najzwyklejsza i nie dzieje się tam nic szczególnego, lecz wszystko zależy od podejścia i od człowieka. Czasami warto czytać między wersami. 

Ale wracając do historii naszej bohaterki. W życiu Miłki wciąż pojawiają się problemy. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jej siostra jest w ciąży, ukochany Tymon nagle zniknął, a co najgorsze Kawiarenka przestaje zarabiać na siebie. W takiej chwili człowiek by rozłożył ręce i się poddał, ale nie Miłka. Ona walczy o wszystko każdego dnia. A przede wszystkim o swoje miejsce pracy. Ma szczęście, że pomaga jej Remek, na dobre słowo Wróżki również może liczyć. Pieniądze wykruszają się z dnia na dzień, nie ma za co kupić towaru, ani jedzenia do domu. Dodatkowo rodzice grożą jej siostrze, że jeżeli nie pojawi się w domu na Święta to przestaną przysyłać jej pieniądze, które nie raz uratowały im życie i głodne brzuchy. Jak na złość pewnego dnia pojawia się w Kawiarence prawnik, który informuje pracowników, że mają zaległości w opłatach i do końca roku muszą opuścić lokal. 
Ten tom pokazuje, że dobrzy ludzie istnieją, a tak zwana karma wraca. Stali bywalcy kawiarenki starają się pomóc Miłce jak tylko mogą. Im również zależy na tym, by to miejsce pozostało takie jakie jest. Ale czy uda im się to? Czy po Nowym Roku to cudowne miejsce nadal będzie istniało?
Może wydawać się, że to koniec kłopotów, ale tak nie jest. W domu, które zajmuje nasza bohaterka z siostrą zjawia się właściciel z informacją, że muszą się jak najszybciej wyprowadzić. Kolejny raz dowiadujemy się, że Tymon nie robił opłat od dłuższego czasu. Całe szczęście, że poprzednie miejsce zamieszkania jest wolne, a co najważniejsze mały Franek jest z tego powodu niezwykle ucieszony. 
Jak skończy się cała historia? Musicie przeczytać sami, dowiecie się też coś o Remku i jego życiu. Wyjaśni się sprawa z Tymonem, Kawiarenką oraz rodzicami. 
A wiecie co… Chciałabym, aby powstały kolejne tomy związane z Miłką, bo wydaje mi się, że jest jeszcze o czym pisać. Autorko, co Ty na to?

Zajrzyj również tu:
1. Karolina Wilczyńska – “Kawiarenka za rogiem. Życie na zamówienie czyli espresso z cukrem” Tom 1
2. Karolina Wilczyńska – “Miłość według przepisu – czyli słodko gorzkie cappuccino” Tom 2
3. Alicja Sinicka – “Stażystka”

6 komentarzy do “Karolina Wilczyńska – “Rachunek za szczęście, czyli caffe latte” Tom 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *