KSIĄŻKI

Paulina Świat, Kinga Litkowiec i inni – „Niebezpieczne związki”


Ostatnio polubiłam książki, w których są zawarte różne historie napisane przez wielu autorów. Po przeczytaniu opisu na okładce stwierdziłam, że “Niebezpieczne związki” to książka, którą muszę koniecznie przeczytać.

Lubię antologie, szczególnie takie, gdzie historie napisane są przez znanych mi autorów. Przeczytałam opis na okładce, zobaczyłam nazwiska osób, które coś naskrobały i stwierdziłam, że ta książka mi się spodoba. Widać, że każde z opowiadań jest przemyślane, czytając ma się wrażenie, że te historie opowiadane są gdzieś przez znajomych, nie odczuwa się w ogóle fikcji literackiej. Chociaż stwierdzam, że wiele z tego co przeczytamy mogło wydarzyć się naprawdę.

Z chęcią bym w skrócie opisała każde z opowiadań, lecz przy tym musiałabym zdradzić całą treść, a tego nie chcę. Dlatego tylko wspomnę, że znajdziemy tu korepetytorkę, która będzie uczyła córkę gangstera, wspomnienia z romansu z nauczycielką, czy historię kleptomanki. I ciekawe jest to, że na pozór zwykłe opowiadania tworzą nam wgląd w kryminalistykę. Na końcu każdego ‘rozdziału’ znajdziemy paragrafy i wyjaśnienie przestępstwa, które zostało opisane wcześniej.

Z wielką przyjemnością przeczytałam “Niebezpieczne związki” i polecam każdemu. To idealna lektura na letnie, ciepłe wieczory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *