OD SERCAROZWÓJ OSOBISTY

Pies – dzięki niemu świat jest kolorowszy?

Pamiętam, że będąc małą dziewczynką bałam się bardzo zwierząt. Od zawsze uwielbiałam pieski, ale miałam do nich dystans. Podejść i pogłaskać psiaczka mogłam tylko takiego, którego bardzo dobrze znałam.
W czasach dzieciństwa był to mały kundelek moich dziadków – Perła. Niestety piesek nie nadawał się do mieszkania w domku, dlatego kontakt z nim był  ograniczony do tego stopnia, że aby pobawić się z nim musiałam wychodzić na podwórko. Gdy Perełka “zmarła śmiercią naturalną” – ze starości, bardzo chciałam mieć pieska do kochania, przytulania i dbania o niego. Psiaka, którego trzymałabym w domku, spała z nim, wygłupiała się.. Minęło wiele lat zanim moje marzenie się spełniło..

Majeczka – cudowny pudelek. Pojawiła sie u nas 9 lat temu, dokładnie 7.06.2006r. Gdy kupiliśmy ją miała dwa miesiące (6.04.2006). Niestety nie posiadam jej zdjęć z tamtego okresu. Z powodu silnej burzy komputer został spalony i nie dało się nic zrobić, aby odzyskać dane. 
Pamiętam pierwsze dni Majki u nas w domu. Malutka kuleczka mieszcząca się w dłoniach, biegająca za każdym i chcąca się bawić. Wyjście na dwór z nią było takie, jakby wyjście z kimś znanym. Wszyscy podziwiali, zachwycali się, podchodzili i głaskali. Ja byłam bardzo dumna, że mam taką ślicznotkę. Czas mijał, Majeczka podrosła, “postarzała się”, przeszła poważną, ciężką chorobę – nie szczekała, nie jadła, nie chodziła – w końcu udało się ją odratować. Po wielu zastrzykach, kroplówkach, tabletkach Majka żyje i ma się dobrze. Z wielką radością i wdzięcznością mogę podziękować i polecić cudownych specjalistów.*

Spieszny Józef, Anna – Człuchów oraz Sebastian Słodki – Bydgoszcz

Pies to zwierzę, które ma podobne odczucia do ludzi. Nie zapominajmy, że każde zwierze, nie tylko pies ma swój rozum, a w jego żyłach krąży krew, odczuwa radość i ból. Przykre jest to, że nie wszyscy o tym pamiętamy.. Traktuj kogoś tak, jakbyś sam chciał być traktowany. Te słowa nie tyczą się tylko ludzi, ale i zwierząt także. 
Miłość psa jest silniejsza od miłości człowieka. Wystarczy, że wyjdziesz z domu na chwilkę, po powrocie piesek cieszy się jakby nie widział Cię dłuższy czas. A czy człowiek tak się cieszy?!

Pies mimo zadanego mu bólu, wyrządzonych krzywd – kocha jak nikt inny. Człowiek by tak nie umiał..
Psy są wiernePsia wierność nie raz przeszła do historii, i to nie tylko kynologicznej. Każdy chyba pamięta takie imiona jak Hachiko, który czekał na swojego pana 10 lat, czy Lassie, który oddał życie za swojego pana.

Pies to.. najlepszy przyjaciel człowieka !! 

Maja poszła za Tęczowy Most 4.03.2017r. o godzinie 10:30…

* Nie jest to żadna reklama specjalistów, wpis nie jest w żaden sposób sponsorowany.

5 komentarzy do “Pies – dzięki niemu świat jest kolorowszy?

 • To prawda,psy kochają jak nikt inny .Zawsze marzyłam o psiaku jako dziecko,ale mieszkając w bloku ,w mieszkaniu w którym mieszkało nas 7 osób nie było szans na zgodę rodziców. Za to teraz sobie "odbijam" i moje córki mają tyle zwierzątek ile jesteśmy w stanie otaczać uwagą i opieką. W tym właśnie mamy pieska Maksa ,a wcześniej był fantastyczny,niezwykle mądry Misiu.

  Odpowiedz
 • Czy to jest zwykły kundelek czy rasowy? Bardzo mi się podobają "pudelki"ale chciałabym zwykłego kundelka bo maltanczyki są drogie.

  Odpowiedz
 • Piękny psiak, nie ukrywam, że od zawsze byłam ogromną fanką takich puchatych, długowłosych ras. Choć sama nie posiadam jeszcze psa, to jednak ostatnio moja siostra sprawiła sobie cudownego Maltańczyka, który stał się oczkiem w głowie całej rodziny. O puchatą sierść pieska troszczy się sprawdzony psi fryzjer z Krakowa, dzięki któremu Bella prezentuje się jak rasowy champion.

  Odpowiedz
 • Myślę, że jeżeli jest pies w domu to tak jakby dołączył do nas kolejny domownik i w końcu psiaki są najsympatyczniejszymi domowymi zwierzakami. Ja o swojego pupila staram się oczywiście dbać najlepiej jak potrafię. Dlatego ma on swoja własne kosmetyki kupione w sklepie https://sklep.germapol.pl/pl/kosmetyki-rozne_perfumy i jestem zdania, że jak najbardziej mu one odpowiadają.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *