KSIĄŻKI ROZWOJOWEROZWÓJ OSOBISTY

#76 Alexandra Reinwarth – “Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe”

Są książki, które przyciągają okładką ale są też i takie, których tytuł nie pozwala nam przejść obok nich obojętnie. Taką pozycją była najnowsza książka Alexandry Reinwarth. Widząc rzucający się w oczy tytuł “G*** prawda” od razu zechciałam mieć tą książkę u siebie na półce. Nie miałam pojęcia o czym ona jest, ale te wielkie litery mówiły ‘weź mnie’. Więc nie miałam wyjścia! Musiałam zapoznać się z tym co znajduje się na okładce i byłam zachwycona. Wiedziałam, że to książka dla mnie! 

Alexandra Reinwarth - "Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe"

O tym, że uwielbiam książki dotyczące rozwoju osobistego to już wiecie. Ta książka z jednej strony motywuje nas i pozwala spojrzeć na świat, relacje i nasze myśli w całkiem inny sposób, ale z drugiej… No właśnie! Autorka ‘nie owija niczego w bawełnę’, pisze wprost, potocznym językiem, tak by każdy kto czyta książkę mógł wszystko zrozumieć. 

Czasami masz wrażenie, że rozmawiasz z dobrą koleżanką, która wytyka jakieś Twoje błędy i pokazuje jak przerobić negatywną myśl w pozytywną. Jeżeli myślisz, że połowa tego co zostało zawarte w książce to słowa motywacyjne typu: “Uwierz w siebie a osiągniesz wszystko”, to się mylisz! Znajdziesz mnóstwo porad, które warto wdrożyć w życie, lecz te porady będą się tyczyły Twoich myśli. Uwierz mi, nie raz i nie dwa pomyślisz sobie, że ta książka jest napisana typowo pod Ciebie i Twoje zachowanie! Zrozumiesz, że nie należy kierować emocjami, bo one nie zawsze doprowadzą nas na sam szczyt. A wiesz co jest najlepsze.. zapewne myślisz, że zawsze kierujesz się rozsądkiem, prawda? Ale… gówno prawda! To najczęściej Twoje emocje biorą górę a Ty nie potrafisz rozróżnić co tak naprawdę kieruje Tobą przy jakimś wyborze. 

A teraz zastanów się nad tym ile razy kupiłaś coś bo było na wyprzedaży (chociaż tak naprawdę nie było Ci potrzebne), albo na zły humor sprawiłaś sobie prezent w postaci butów (to nic, że to dziesiąta para, bez której mogłabyś żyć). Trafiłam co..? Chyba każdy kiedyś zrobił coś pod wpływem… no właśnie – emocji. 

Takich i wiele innych przykładów z życia w książce jest jeszcze więcej. Dlatego zachęcam do przeczytania tej pozycji. Z niej dowiecie się jakie pułapki myślowe czekają na każdego z nas i jak się ich pozbyć!

2 komentarze do “#76 Alexandra Reinwarth – “Gówno prawda! Jak nie wpadać w pułapki myślowe”

  • A mnie właśnie okładka i tytuł lekko odstraszyły. Jak widać, nie taka okładka straszna jak ją malują;)
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *