KSIĄŻKI ROZWOJOWEROZWÓJ OSOBISTY

#75 Jeffrey M. Schwartz, Rebecca Gladding – “Zapanuj nad swoim mózgiem. Cztery kroki do zmiany swojego życia”

Przychodzę do Was z kolejną świetną książką, która w pewnym stopniu zmieni nasze myślenie. Zapewne wiele razy powiedziałaś, bądź pomyślałaś: “nigdy mi się nie uda”, “nie powinnam”, czy “jestem beznadziejna”. I powiem Ci, że nie jesteś sama z takimi myślami! Każdego dnia nasz umysł produkuje wiele takich negatywnych myśli. Aby się ich pozbyć musisz zmienić swoje myślenie. Ta książka pokaże Ci jak to zrobić mając do dyspozycji tylko cztery kroki.
Jeffrey M. Schwartz, Rebecca Gladding - "Zapanuj nad swoim mózgiem. Cztery kroki do zmiany swojego życia"

Uwielbiam czytać poradniki czy różnego rodzaju książki rozwojowe dlatego z wielką przyjemnością sięgnęłam po “Zapanuj nad swoim mózgiem”. Sam tytuł mnie zaciekawił, a gdy przeczytałam opis na okładce wiedziałam, że jest to książka idealna dla mnie. Jak każdy z nas miewam myśli negatywne, takie które zamiast motywować mnie do jakiegoś działania, wręcz przeciwnie… odciągają mnie, mówiąc, że nie podołam z tym co planuję. Można powiedzieć, że czasami sama siebie nakręcam i wmawiam sobie, że dane przedsięwzięcie od razu na starcie jest ‘spalone’ i do niczego się nie nadaje. I wiem doskonale, że każda osoba, która czyta teraz ten tekst pomyśli sobie, że nawet dzisiaj rano coś takiego, taka ‘głupia’ myśl wskoczyła jej do głowy. Dlatego z wielką przyjemnością chcę polecić Ci tą pozycję książkową. Pomoże ona kontrolować swój mózg, swoje myśli. Nauczymy się odróżniać dobre myśli od złych. Dowiemy się czym są nawyki, jak wpływają na nasze życie a co najważniejsze jak je zwalczać. Dodatkowo w książce znajdują się ćwiczenia pomagające w walce ze stresem czy negatywnymi myślami. 

W książce znajdziemy różne historie osób. Dzięki czterem krokom, o których piszą autorzy, zobaczymy jak oni wyszli ze swoich kłopotów. Bardzo fajnie i w prosty sposób jest wszystko przedstawione, tak by czytelnik zrozumiał cały przekaz. 
Od razu chcę zaznaczyć, że ta książka nie jest zwykłym poradnikiem, który przeczytasz w trzy dni i rzucisz na półkę. Jeżeli interesujesz się psychologią, pracą naszego mózgu, lubisz poznawać różne tajniki z nim związane – to książka idealna dla Ciebie. Mądra lecz wymagająca a co najważniejsze, taka do której możesz wracać bardzo często. Zdecydowanie polecam! 

Jeden komentarz do “#75 Jeffrey M. Schwartz, Rebecca Gladding – “Zapanuj nad swoim mózgiem. Cztery kroki do zmiany swojego życia”

  • O, czyli coś zdecydowanie dla mnie. Muszę jej poszukać!
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *