KSIĄŻKI

Anna Matusiak – “Zemsta byłych żon”

Ta książka bardzo długo leżała na mojej półce. Nie wiem czemu, ale jakoś omijałam ją. Chyba było to spowodowane rozmiarem książki. Ta bardziej mi na pocket wygląda niż na normalną. Teraz żałuje, że wzięłam się za nią tak późno, bo to naprawdę fajna, wciągająca książka. Czyta się ją bardzo szybko.

“Zemsta byłych żon” to komedia, która ma w sobie odrobinę szczerości, prawdy… To komedia o życiu bogatych ludzi, którzy uważają, że pieniądze są ważniejsze od normalnego życia. Myślą, że jak ma się pieniądze to… można być bitym, poniewieranym, upokarzanym. Według takich ludzi znęcanie się psychiczne czy fizyczne jest ważniejsze od prawdziwego szczęścia. Dla nowobogackich szczęściem jest pieniądz a nie wartości.

Konto Mariki i Grzegorza zasila bardzo wysoka suma. W związku z polepszeniem się ich życia przeprowadzają się do miasteczka o nazwie Bogaczewo. Tam poznajemy kolejne pary – Sylwię i Pierra, który tak naprawdę ma na imię Piotr, ale uważa, że zmiana imienia na zagraniczne będzie bardziej wiarygodna, luksusowa i … adekwatna do jego zarobków. Jest też Aneta z Richim, czyli z Ryszardem oraz Laura i Tom, czyli Tomek.

Marika i Grzegorz w przeciwieństwie do pozostałych są normalnymi ludźmi, dla których pieniądz jest tylko dodatkiem do życia. Podczas najpierw przypadkowych spotkań z mieszkańcami dochodzi do różnych sprzeczek ze względu na to, ze Marika mówi to co tak naprawdę myśli o mówiąc wprost snobach. Dla niej zdrada to zdrada, której się nie wybacza… Kobiety uważają inaczej. Według nich zdradę można wybaczyć odpowiednią ilością pieniędzy, bądź drogim prezentem. Dla Mariki wyjście to sklepu nie jest ujmą, dla tych kobiet tak. Marika zna życie, te kobiety nie… One są usidlone władzą, pieniędzmi i … mężami, którzy dla mamony zrobią wszystko, dosłownie.

Mówienie wprost tego co myśli Marika przynosi efekty. Te zamożne kobiety zaczynają zastanawiać się nad swoim życiem, aż w końcu dochodzą do wniosku, że chcą zmienić nie tylko siebie ale i swój stan cywilny. Pomaga im w tym kto jak nie Marika i Grzesiek.

W jaki sposób małżeństwo będzie pomagało? Kim tak naprawdę są mężowie tamtych kobiet?

Warto przeczytać książkę i zwrócić w niej uwagę na przekazy, które autorka zawarła w treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *