KSIĄŻKI

Ella Fields – “Słodko – gorzka” Uniwersytet Gray Springs #2

Często kupuję książki kierując się okładką, właśnie tak było i tym razem. Okładka jest taka naturalna, zwykła, ale pełna uczucia, radości, szczęścia. To ona najbardziej zachęciła mnie do zakupu, tak bardzo, że nie czytałam opisu na okładce.

Okazuje się, że “słodko-gorzka” to drugi tom cyklu Uniwersytet Gray Springs. Czyli to znak, że coś mnie ominęło, zapewne jakaś historia i opis bohaterów. Mimo wszystko to w ogóle nie przeszkadzało mi w czytaniu książki.

Główny bohater Toby boryka się z poważną chorobą – ma problemy psychiczne, potrzebuje pomocy i nie zawsze radzi sobie z różnymi emocjami. Był całkiem inny niż reszta chłopaków w jego wieku. W jeden dzień nawijał jak katarynka, był szczęśliwy, zadowolony, pełen energii, a nawet i agresywny a innego dnia smutny, milczący i tak jakby nieobecny. Co najgorsze nigdy nie było wiadomo jaki będzie miał humor.

W pierwszej części książki mogliśmy przeczytać, w sumie to Wy mogliście, bo ja jej nie czytałam, że Toby ma dziewczynę Pippę. W tej części para nadal jest razem. Dziewczyna trwa w tym ciężkim związku, wspiera go z całych sił, jest dla niego oparciem, a co najważniejsze kocha go z całych sił mimo wszystko.

Cała historia jest ciężka, tak samo jak miłość tych dwojga. Możemy zobaczyć ile można znieść ze względu na uczucie do drugiej osoby. Ale.. nic nie trwa wiecznie. Upokarzanie, gorzkie słowa przy innych… Czasami warto odpuścić mimo wielkiego uczucia. Czy Pippa do końca trwała przy chorym mężczyźnie? Przeczytajcie a dowiecie się wszystkiego..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *