KSIĄŻKI ROZWOJOWEROZWÓJ OSOBISTY

Jennifer Love, Kjell Hovik – “Jak uwolnić się od stresu”

O tym, że uwielbiam książki rozwojowe to już wiecie, bo wiele razy pisałam o tym. Dlatego kiedy w moje ręce wpadła książka “Jak uwolnić się od stresu” byłam zachwycona! Myślałam, że z tego poradnika dowiem się jakiś ciekawych rzeczy, a być może i coś wprowadzę z tych informacji do swojego życia. Niestety tak się nie stało. Nie lubię pisać źle o książkach, ale czasami nie ma wyjścia.

Każdy z nas ma gorsze chwile, szczególnie teraz, gdy wiele osób straciło pracę czy chorowało – stres nasilał się. Zostaliśmy zamknięci w domach, gdzie zawsze byliśmy przyzwyczajeni do wolności i robienia tego co chcemy, kiedy chcemy i gdzie chcemy. Nasz umysł zaczął wariować, w głowie zaczęły pojawiać się jakieś dziwne myśli. Stres, stres i jeszcze raz stres – każdego dnia nam towarzyszył i w sumie być może i towarzyszy właśnie teraz. W skrócie – każdy z nas ma jakieś chwile, sytuacje, gdzie nerwy biorą górę.

Myślałam, że ta książka będzie idealna nie tylko dla mnie, ale także i dla Was. Myślałam, że wyciągniecie z tego poradnika wiele pomysłów na to, jak pozbyć się stresu. No właśnie… I tu mam mieszane uczucia, ale od razu chcę zaznaczyć, że każdy z nas jest inny i to, że mi ten poradnik nie przypadł do gustu wcale nie oznacza, że u Was będzie tak samo. Dlatego po przeczytaniu mojej recenzji nie zniechęcaj się, tylko sama weź książkę w dłoń i przeczytaj ją!

Wracając do tematu książki… Książka podzielona jest na dwie części. Z pierwszej dowiadujemy się czym jest stres – takie podstawowe informacje o nim, co przyczynia się do jego powstania i jak wpływa on na nasze zdrowie. Druga część to tzw. metoda pięciu kroków. Na podstawie różnych przykładów widzimy jak tą metodę zastosować, by wyzbyć się stresu i wszystkiego co z nim związane. Nie jest to poradnik, który przeczytasz w jedną chwilę. To zbiór informacji, które powinno się studiować, analizować i wdrażać w życie.

Ogólnie mówiąc poradnik nie jest zły, szczególnie dla osób, które nie miały styczności z innymi poradnikami. Być może nowicjusz w książkach rozwojowych będzie zachwycony nim. Ja przeczytałam już tak wiele książek, że po tej oczekiwałam czegoś innego, nowego, świeżego. A tu mam wrażenie, że przeczytałam to co dawno temu, tyle, że wszystkie informacje zostały zawarte nie w kilku lecz w jednej książce.

Zachęcam Cię do przeczytania osobiście “Jak uwolnić się od stresu” i o osobistą ocenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *