...KSIĄŻKI ROZWOJOWE

Jarosław Gibas – “Narcyz. Jak nie dać się skrzywdzić i jak nie krzywdzić innych ludzi”

Narcyz to osoba, którą chyba każdy z nas ma nie tylko w swoim otoczeniu, ale także i codziennie widzi w telewizji. Narcyzami są politycy, aktorzy, piosenkarze… Ale czy bycie taką osobą jest dobre?

Książka a właściwie poradnik jest podzielona na sześć części, dzięki którym poznamy zjawisko narcyzmu, dowiemy się czym ono jest, jakie ma cechy i jak żyć z nim oraz osobami, które ‘chorują’ na niego. Kto to jest ten narcyz? Już spieszę z krótką odpowiedzią. Narcyz jest to osoba, która myśli, że jest lepsza od innych, ważniejsza. Chce, by inni ciągle go podziwiali, ciągle o nim mówili w superlatywach. Nie rozumie potrzeb innych ludzi i bardzo często swoim zachowaniem manipuluje nimi. Czy po tym co wyżej napisałam już teraz możesz wskazać osobę, która przejawia te cechy?

Poradnik jest napisany w sposób przystępny dla każdego. Nie znajdziecie w nim zwrotów naukowych, dzięki czemu każdy będzie w stanie zrozumieć to co autor chce przekazać. Mnie zaskoczyło to, ile jest oraz jakie są rodzaje narcyzmu. Nawet nie wiedziała, że takie istnieją, a jednak… Zachęcam do przeczytania tej książki, bo żadna recenzja, czy opinia o niej nie przekaże tylu informacji, co zrobił autor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *