KSIĄŻKI

Barbara Oakley i inni – “Ucz się szybko i skutecznie bez zbędnego zakuwania. Poradnik dla dzieci i młodzieży”

“Ucz się szybko i skutecznie..”, to poradnik stworzony dla dzieci, młodzieży jak i dla studentów, którzy wciąż mają problem z zapamiętywaniem wykładów. I już na wstępie autorzy zalecają, przed rozpoczęciem czytania, wziąć notes i długopis albo ołówek. Będą one potrzebne do rysowania, zapisywania ważnych zagadnień, jak i odpowiedzi na zadawane przez nich pytania. Jeżeli lata nauki są już za tobą, a jesteś rodzicem, albo pracujesz z dziećmi i młodzieżą, ten poradnik jest rownież dla ciebie.

Poradnik podzielony jest na 16 rozdziałów, z których dowiemy się między innymi: jak walczyć ze słowem ‘póżniej’, dlaczego, gdy bardzo czegoś chcemy, to nam się nie udaje, jak uczyć się podczas snu, poznamy sztuczki na szybsze uczenie się, czy słuchanie muzyki podczas nauki jest pomocne, czy też przeszkadza… to tylko kilka przykładów, ale z tej książki wyciągniemy naprawdę wiele dobrego i pożytecznego. W szczególności, że jest napisana w przystępny sposób, z wieloma grafikami i przykładami z życia.

Tu nie da się opisać metody nauki, to samemu trzeba wziąć w dłoń książkę i zatopić się w lekturze, oczywiście z notesem w dłoni! Poradnik naprawdę jest warty tego, aby każdy młody człowiek przeczytał go, chociaż jeden raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *