KSIĄŻKI

Aleksandra Rak – “Jaśminowe babeczki”

Znowu zaczynam od… Co to była za książka! Po przeczytaniu pierwszego tomu – Herbaciarnia pod Jaśminem z niecierpliwością czekałam na kolejną część. Byłam bardzo ciekawa co wydarzy się u bohaterek. Gdy otrzymałam swój egzemplarz od razu zabrałam się za czytanie. Książka pochłonęła mnie i to bardzo… Czytałam i kolejny raz miałam wrażenie, że siedzę wśród dobrych koleżanek, które opowiadają mi swoją historię.

W poprzednim tomie poznajemy cztery kobiety – Alicję, Dagmarę, Honoratę i Gabrielę. Autorka zakończyła w takim momencie, że… No jak można? Ale całe szczęście, że dość szybko wyszła kontynuacja, gdzie mogłam dalej przeżywać smutki i radości z głównymi bohaterkami.

Alicja urodziła, tymczasowo zamieszkała u jednej z przyjaciółek. Pewnego dnia otrzymuje telefon od brata, ten namawia ją, aby udała się do domu rodzinnego i o wszystkim opowiedziała rodzicom. Kobieta bardzo się boi tego spotkania, w końcu wyprowadzka z domu była spowodowana, tym, że… No właśnie – nie napisze wam tego! Musicie sami przeczytać, ale… czy rodzice przyjmą pod swój dach “córkę marnotrawną”? Jak zareagują na to, że są dziadkami? Dlaczego w pewnym momencie pojawi się były chłopak Alicji?

Dagmara wciąż walczy o swoje marzenia i mimo sprzeciwów matki prowadzi kawiarnię. Pewnego dnia w jej rodzinnym domu zjawia się babcia, która oświadcza, że zamieszka z nimi. Co takiego się wydarzyło, że seniorka postanowiła przeprowadzić się do córki i wnuczki? Olek, to dawna miłość Dagi (odnowiła kontakt w pierwszym tomie książki), mogłoby się wydawać, że ich relacja jest na dobrej drodze do tego, aby… stworzyć związek, lecz niestety Olek znika… z dnia na dzień. Gdy w końcu powraca, przynosi złe wieści. Życie Dagmary może zmienić się i to bardzo…

Honorata realizuje się. Jako fryzjerka zdobyła już zaufane grono klientek, z jej decyzją nie zgadza się mąż, który wciąż leży na kanapie i… ogląda telewizję. Mężczyzna uważa, że kobieta powinna zajmował się dziećmi i gotować obiady, a nie pracować. Ta sobie nic z tego nie robi. Ma dość zajmowania się domem i usługiwania mężowi. Teraz to ona chce się spełniać, teraz to ona chce być naprawdę szczęśliwa. Z pomocą przychodzi jej… teściowa. Czy starsza pani naprawdę wytłumaczy swojemu synowi, że Honia ma prawo mieć swoje pasje i potrzebuje wsparcia w tym, a nie ciągłej krytyki?

Gabrysia zostaje zwolniona z pracy, wciąż zajmuje się swoją siostrą… Ich budżet domowy z dnia na dzień zaczyna się kurczyć. Przyjaciółki przypominają jej, że w dawnych czasach jej pasją była fotografia. Czy Gabi ulegnie namowom kobiet i zacznie zarabiać robiąc zdjęcia innym? Co wspólnego z tym wszystkim będzie miał Krzysztof – chłopak, który prześladował ją w czasach szkolnych?

Polecam! Z całego serca polecam oba tomy! Czyta się je bardzo szybko i kończąc drugi tom odczuwa się pewien smutek… tak bardzo by się chciało wiedzieć co dalej wydarzy się u czterech kobiet.

Tak jak i w poprzedniej części – czytając będziemy odczuwać radość ale i smutek. Czasami przerwiemy czytanie, aby zastanowić się co my byśmy zrobili w danej sytuacji. Jest to dylogia, której się nie zapomina i chce się polecać dalej. Tu nie trzeba słów zachęty… w tym przypadku wystarczy napisać – przeczytaj a nie pożałujesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *