KSIĄŻKI

Aleksandra Rak – “Herbaciarnia pod Jaśminem”

Jaśmin – uwielbiam zapach, uwielbiam herbatki, bardzo podoba mi się imię Jaśmina. Gdy zobaczyłam książkę o tytule, w którym było to słowo ukryte, wiedziałam, że koniecznie muszę przeczytać książkę. Już na wstępie bardzo, bardzo polecam ją i oczywiście z niecierpliwością czekam na drugi tom, który wyjdzie już lada chwila.

Czasy szkolne już dawno minęły… Każdy poszedł w swoją stronę i zaczął układać sobie życie po swojemu. Po pewnym czasie cztery koleżanki, które nie bardzo za sobą przepadały spotykają się ponownie. Gabriela, Dagmara, Honorata i Alicja to główne bohaterki tej książki. Kobiety niestety nie są szczęśliwe i spełnione. Każda marzy o czymś więcej niż zdobyła, osiągnęła do tej pory.

Gabriela uwielbia fotografować, to jej największa pasja. Bardzo chciałaby mieć swój zakład lecz niestety swoje pragnienie poświęciła dla dobra młodszej siostry. To dla niej zrezygnowała z realizacji marzeń. Teraz pracuje w ubezpieczeniach, za czym niestety nie przepada.

Dagmara – bibliotekarka, sympatyczna dziewczyna, która ma trudności w nawiązywaniu relacji z innymi. Wraz ze swoją mama prowadzi sklepik z herbatami. Niestety relacja rodzic – dziecko nie układa się najlepiej. Dagmara nie może sama podejmować decyzji, ponieważ jej rodzicielka się we wszystko wtrąca. Jej wielkim marzeniem jest stworzyć miejsce do spotkań, w których kobiety będą czuły się szczęśliwe, ale i także będą mogły napić się cudownych herbat w połączeniu z dobrą książką w dłoni.

Honorata – to mama trójki dzieci. Aktualnie przechodzi mały kryzys z mężem, w dodatku ma dość teściowej, która mieszka tuż obok nich. Kobieta marzy o powrocie do swojego zawodu, czyli fryzjerstwa.

Alicja – poznajemy ją w momencie, gdy pod jej sercem rośnie mała istota. Jej życie też nie należy do kolorowych. Mieszka w małym mieszkanku z DJ, który oczekuje, że to on będzie panem i władcą nie tylko serca Alicji, ale także mieszkania i wszystkiego innego co go otacza.

Te cztery kobiety zaczynają spotykać się w herbaciarni prowadzonej przez mamę Dagmary. Ich spotkania przeradzają się w przyjaźń i wzajemną pomoc w trudnych chwilach.

Powiem wam, że książkę pochłonęłam. Jest świetnie napisana, tak, że nie da się jej odłożyć nawet na chwilę. Z każdą kartką byłam coraz bardziej ciekawa co się dalej wydarzy i nagle… koniec… ciąg dalszy nastąpi… poczekaj na kolejny tom… tu się nic więcej nie dowiesz…

Nie! Protestuję! Ja chcę kontynuację!

I będzie! W czerwcu! Ucieszyłam się i to bardzo!

Książka wpisuje się w mój gust czytelniczy w stu procentach! Jest wartościowa, pouczająca, wzruszająca… co najważniejsze jest życiowa. Bo to co się dzieje w książce może dziać się tuż obok nas, albo może i u nas samych? Wsparcie, szacunek, przyjaźń, pomoc, zrozumienie… to wszystko znajdziecie w tym jednym egzemplarzu. Czytając ma się wrażenie, że ktoś obok nas siedzi i opowiada historię swojego życia. Autorka w świetny sposób opisała bohaterki, da się je polubić od pierwszych stron. Wszystko jest takie realistyczne… Nie mogę się doczekać tego co się wydarzy dalej. Czytasz i chcesz więcej i więcej… Zaczynasz przyzwyczajać się do tych kobiet, wczuwać w ich sytuacje, być może zaprzyjaźniasz się i nagle… koniec tomu pierwszego… Robi się smutno i odliczasz czas do premiery drugiej części.

Polecam! Cudowna książka! Na długo zostanie w mojej pamięci jak i na półce w pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *