KSIĄŻKI

#53 Olivia Beirne – “Lista, która zmieniła moje życie”

Zapewne każdy z Was posiada kalendarz, w którym zapisuje cele dziennie, tygodniowe, miesięczne a nawet roczne. Wydaje mi się, że oprócz takich zwykłych planów, część z Was posiada listę, którą koniecznie musicie zrealizować, np. przed trzydziestymi urodzinami. Ja takiej listy nie miałam, ale myślę o stworzeniu jej przed czterdziestymi urodzinami – ciekawe czy się uda. Książka, o której opowiem Wam to pozycja pokazująca jak silna jest siostrzana miłość. Jesteście ciekawi? Czytajcie dalej…
Olivia Beirne - "Lista, która zmieniła moje życie"

Amy to młoda dziewczyna, w sumie kobieta, która żyje w szczęśliwym związku, ma świetną pracę, która przynosi jej satysfakcję oraz ma… siostrę, która całkowicie różni się od niej. Georgia wykonuje piękne rysunki, lubi pić wino oglądając seriale i bardzo nie lubi uprawiać sportu. 
Pewnego dnia Amy dowiaduje się, że jest ciężko chora – ma stwardnienie rozsiane. Od tego momentu wszystko się zmienia… Nasza bohaterka stworzyła listę rzeczy, które musi wykonać przed swoimi trzydziestymi urodzinami. Niestety obawia się, że nie będzie w stanie zrobić tego co sobie wymarzyła. Gdy Georgia dowiaduje się o chorobie starszej siostry postanawia wykonać za nią listę. Z jednej strony kocha siostrę i bardzo chce jej pomóc, lecz z drugiej… wykonywanie zadań będzie zmuszało ją do wyjścia ‘ze swojej strefy komfortu’ i robienia rzeczy o których nawet nie śniła. Mimo wszystko postanawia nie poddawać się, od razu przystępuje do realizacji jednego z zadań – loguje się na Tindera, aplikację randkową. 
Wykonując ten krok nie ma pojęcia, że od tej pory zmieni się jej życie. Poprzez tą aplikacje poznaje mężczyznę, postanawia się z nim umówić, dodatkowo ustalają jeden charakterystyczny szczegół, który ma wskazać, że to dany mężczyzna. Georgia idzie w umówione miejsce, tam zaczepia przystojnego mężczyznę, który ma być tym, z którym się umówiła. Niestety po czasie okazuje się, że nic nie jest takie ja mogłoby się wydawać. Dany mężczyzna nie jest tym za kogo go uważała, dodatkowo okazuje się, że jest on bratem szefowej…
Nie chcę wymieniać kolejnych zadań z listy Amy, ponieważ nie będziecie mieli przyjemności z czytania. Jedno Wam powiem – to niezwykła komedia romantyczna, bardzo ciepła, wzruszająca, dająca do myślenia. Zapewne wiele z Was po tej książce będzie miało ochotę zrobić taką listę, albo zwyczajnie wykonać coś, czego od dawna pragniemy. Pokazuje również, że czasami warto wyjść na przeciw nowościom, zrobić coś wbrew sobie. Dzięki temu poznajemy siebie, swoje słabości a także i moce. 
Jeżeli szukacie jakieś lekkiej książki na słoneczne dni – zachęcam do przeczytania tej. 

3 komentarze do “#53 Olivia Beirne – “Lista, która zmieniła moje życie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *