KSIĄŻKI

#7 Katarzyna Michalak – “Zagubiona”

Od pewnego czasu książki wprost pochłaniam i bywa tak, że czytam po dwie, trzy pozycje dziennie. Mam to szczęście, że sama wybieram lub dostaję takie, które mnie bardzo wciągają. Nie lubię przerywać czytania, gdy jakaś książka mnie bardzo zainteresuje muszę doczytać do końca, by wiedzieć jak się zakończyła. Jakiś czas temu, jeszcze przed premierą dostałam nową powieść Katarzyny Michalak. Jest to druga część trylogii, ja niestety nie miałam możliwości przeczytania tomu pierwszego, ale wcale mnie to nie zraziło. Tak delikatna i kobieca okładka zachęciła mnie do zapoznania się z tą pozycją. “Zagubiona”, bo tak nazywa się ta część tak bardzo mnie wciągnęła, że przeczytałam ją w dwie i pół godziny z małą przerwą. Już z niecierpliwością czekam na ostatni tom, tak bardzo chciałabym wiedzieć co się dalej będzie działo.

Katarzyna Michalak - "Zagubiona"

Jak to autorka mówi, jest to nie-autobiografia. Czytając nie mamy pojęcia, które sytuacje wydarzyły się naprawdę i co z tego jest z życia Pani Katarzyny. Niestety nie wiem co wydarzyło się w pierwszym tomie (“Pisarka”), lecz mogę się tylko domyślać. Mimo wszystko postaram się przybliżyć Wam to co wydarzyło się dalej. “Zagubiona” opowiada o dalszych losach Weroniki Nocyk (i tu tylko możemy się domyślać, czy owa Weronika to Ewa Kotowska – pisarka, która opowiada historię, czy też może to nasza autorka – Katarzyna Michalak). Książka jest pełna miłości, bólu i cierpienia, ale także i przyjaźni. Pierwsza miłość, pierwsze pocałunki, pierwsze nieśmiałe spojrzenia – o tym wszystkim bardzo trudno zapomnieć. Ukochany Weroniki – Wiktor – trafia do więzienia, ona chce mu pomóc, lecz sama ściąga na siebie kłopoty. Najbliżsi, którzy powinni ją w tym czasie wspierać, sprawiają jej wiele bólu i upokorzeń. Ale jest jedna osoba, która by zrobiła dla niej wszystko – jest nią jej mentor i przyjaciel – doktor Kochanowski. To on daje jej schronienie, pomaga w ciężkich chwilach, jest przy niej wtedy, gdy go potrzebuje. Bliskość doktora sprawia, że Weronika zakochuje się w nim. A może to tylko zauroczenie? Wiele lat starszy mężczyzna odrzuca jej uczucia, bo wie, że nie jest to dziewczyna dla niego, poza tym traktuje ją jak córkę. Rozczarowania i porażki sprawiają, że Weronika odsuwa się od wszystkich. Pragnie miłości tak bardzo, że jakiś czas po poznaniu Jeremiego zgadza się zostać jego żoną. Niestety tych dwoje wiele dzieli – charaktery, zamiłowania a przede wszystkim status materialny ich rodzin. Jest przekonana, że już nie odzyska swojego ukochanego Wiktora, więc postawia zaangażować się w związek z Jeremim całą sobą. Małżeństwo z nim było wielkim błędem, ponieważ okazuje się on być psychopatą. Znęca się nad żoną psychicznie, ona z bezsilności nie może nic zrobić. Przez swojego – dla wszystkich idealnego – męża traci ich dziecko, aż w końcu on wyrzuca ją z domu. W nieoczekiwanym momencie zjawia się największa miłość Weroniki – Wiktor. Czy odbudują to co stracili? Czy ich miłość jest nadal tak silna jak przedtem?

Tej książki nie da się opowiedzieć, trzeba przeczytać ją samemu. Nawet teraz, gdy czytam to co napisałam wyżej stwierdzam, że nie oddaje tego co tak naprawdę czułam czytając “Zagubioną”.

2 komentarze do “#7 Katarzyna Michalak – “Zagubiona”

  • Przyznam że z książkami Pani Michalak mi nie po drodze, więc tym razem odpuszczę:)
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

    Odpowiedz
  • W Empiku i w bibliotece ciągle mijał półki wyładowane jej książkami. Sama mam nadzieję wydać książkę (za jakieś 10 lat ;D).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *