KSIĄŻKI

#23 Majka Milejko – ” Klub fanek W.M – Oliwia

“Klub fanek W.M” to książka dla nastolatek jak i rodziców. Z niej każdy wyniesie coś dobrego. Rodzice przekonają się, że nie tylko nauka jest ważna, lecz także kontakty z rówieśnikami oraz własne zainteresowania. Natomiast każda nastolatka zobaczy czym jest prawdziwa przyjaźń, relacja z innymi, zauroczenie a także jak to jest mieć pasje i móc na kimś polegać. 

 

 
 

 
Główną bohaterką jest Oliwia, lecz jej dwie koleżanki Ala i Milena nie pozostają w tyle. Te trzy dziewczyny to przyjaciółki, które poznały się na forum ich ulubionego serialu “Wielka miłość”. Pisanie o losach bohaterów serialu po pewnym czasie w nieoczekiwanych okolicznościach przeniosło się do życia prywatnego tak bardzo, że dziewczyny każdą wolną chwilę spędzały razem.
 
Oliwia robiła to ukradkiem, tak aby jej rodzice o niczym się nie dowiedzieli. Byli oni bowiem bardzo surowi i nadopiekuńczy. Jedyną rzeczą, na którą jej pozwalali, a w sumie kazali jej była nauka. Zaraz po szkole nie mogła mieć swoich zajęć, czy też chwili odpoczynku. Czy chciała czy też nie musiała uczyć się tak dobrze, aby była najlepsza w klasie a nawet i szkole. Przez takie zachowanie rodziców Oliwia nie ma znajomych a kontakty z rówieśnikami są w opłakanym stanie. Nie potrafi się z nimi porozumieć, nie zna języka młodzieżowego, nikt za nią nie przepada.
 
Wszystko zmienia się za sprawą forum. Po zapoznaniu się z dziewczynami zaczyna rozumieć słowo ‘przyjaźń’. Wie, że na Ale i Milenę może liczyć w każdej sytuacji. Czasami potajemnie zaprasza je do swojego mieszkania, tak by rodzice o niczym  nie wiedzieli. Pewnego dnia przyjaciółki zaczynają zastanawiać się nad tym czym jest prawdziwa miłość i jak to jest mieć chłopaka. W związku z tym postanawiają założyć konto na portalu randkowym. Do Oliwii zaczyna pisać pewien chłopak o imieniu Patryk. Ich rozmowy są bardzo nieśmiałe, takie niewinne, pierwsze… Nagle niespodziewanie poznaje głównego bohatera ulubionego serialu. Od tego czasu życie naszej bohaterki będzie całkiem inne.
 
Chciałabym zdradzić coś więcej lecz niestety nie mogę. Chcecie wiedzieć czy Oliwia zakocha się? Czy rodzice popuszczą troszkę córce i będzie mogła ‘legalnie’ spotykać się z przyjaciółkami? Musicie przeczytać książkę!

 

 
Są trzy tomy książki. Pierwszy znacie, kolejne dwa to “Klub fanek W.M – Alicja” oraz “Klub fanek W.M – Milka”

 

3 komentarze do “#23 Majka Milejko – ” Klub fanek W.M – Oliwia

  • Bardzo ciekawa pozycja czytelnicza. Niedługo mikołajki więc to może być fajny pomysł na prezent.

    Odpowiedz
  • Fajna książka! Bardzo mi się podobała i już nie mogę się doczekać kontynuacji! Jestem bardzo ciekawa jak fabuła potoczy się dalej, zwłaszcza, że drugi tom będzie pisany z perspektywy innej bohaterki.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *