KSIĄŻKI

#70 Kylie Scott – “A miało być tak pięknie”

Już na samym początku muszę Wam powiedzieć, że ta książka bardzo mi się spodobała. Tak bardzo, że przeczytałam ją w kilka godzin, tak wiecie do kawki i jakiegoś smacznego ciasteczka. Nie wiem czemu, ale bardzo lubię książki, gdzie są jakieś intrygi rodzinne, albo romanse. Cóż chyba każda z kobiet takie lubi, prawda? No więc Kylie Scott spisała się świetnie, bo treść mega wciąga – przynajmniej u mnie tak było. O czym jest książka? Czytajcie dalej…
Kylie Scott - "A miało być tak pięknie"

Adele to młoda kobieta, która po rozwodzie rodziców zamieszkała ze swoją mamą w Sydney. Gdy dowiaduje się, że jej tata ponownie się żeni postanawia jechać do niego na kilka dni przed planowanym ślubem. Dość dawno jej tam nie było, dlatego obawia się jak znajomi zareagują na jej przyjazd. Siedem lat temu, gdy obchodziła swoje osiemnaste urodziny zrobiła coś co do dzisiaj zostaje na ustach wszystkich. Boi się, że tamta sytuacja w jakiś sposób wpłynie na jej obecność na ślubie ojca. Co takiego zrobiła? Koniecznie musicie przeczytać książkę!

Adele, gdy była nastolatką zakochała się w starszym od siebie pracowniku ojca. Jak na złość Pete – jej pierwsza miłość, miał ofiarować jej nocleg, gdyż wszystkie hotele w pobliżu były zajęte przez gości weselnych. Niechętnie ale przyjęła jego pomoc. Niestety ze względu na dawne uczucia młodej kobiety wspólne mieszkanie jest dość ciężkie. Czyżby Adele wciąż kochała tego mężczyznę? Pewnego dnia ojciec proponuje kobiecie pracę ‘za biurkiem’ w swojej firmie. Zauważył, że mieszkanie z matką źle wpływa na jego córkę, dlatego dzięki przyjęciu posady będzie mógł ją mieć nie tylko blisko siebie, ale Adele będzie w końcu szczęśliwa – przynajmniej tak mu się wydaje. Jak na złość okazuję się, że Pete zostaje wspólnikiem w firmie jej ojca. Czy kobieta przyjmie propozycję pracy?
Książka pisana jest w pierwszej osobie z podziałem na bohaterów. Uwielbiam takie książki, więc z radością przeczytałam ją. Dodatkowo cała historia podzielona jest na działy – to co działo się kiedyś i to co jest teraz. Dzięki temu mamy świetny wgląd na poczynania naszej bohaterki i widzimy jak rodzi się uczucie do Peta i dlaczego zachowuje się teraz tak a nie inaczej. Szczerze polecam! 

2 komentarze do “#70 Kylie Scott – “A miało być tak pięknie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *