CZAS WOLNYSTYL ŻYCIA

“Pani własnego czasu” czyli dodatkowe źródło dochodu

Żyjemy w takich czasach, gdzie każdy z nas zastanawia się jak powiększyć swój domowy budżet. Niby wystarcza nam na rachunki, podstawowe zakupy, lecz gdy pomyślimy o jakieś podróży stwierdzamy, że nie stać nas na nią. Niby coś odkładamy w przysłowiową skarpetę, lecz z niewielkiej wypłaty jest tego równie mało. Dlatego nasze marzenia zostają w tyle i musimy cieszyć się z tego co mamy. Często zastanawiamy się co można jeszcze zrobić, by “kilka groszy” wpadło na nasze konto. Co najważniejsze nie chcemy brać dodatkowego etatu, zależy nam na pracy po godzinach. Dobrze, gdyby ta praca była taka, gdzie mamy możliwość siedzenia w swoim własnym domu oraz sami decydujemy w jakich godzinach pracujemy. A wiesz, że właśnie przychodzę Ci z pomocą? Poniżej opiszę przykładowe dodatkowe źródła dochodu. Pracę, którą możesz z przyjemnością wykonywać ze swojego ciepłego mieszkania.

  1. Konsultantka, przedstawiciel

W tym momencie, pewnie tak jak i ja z chęcią byś ominęła ten punkt. Nie lubisz tego słowa, bo jest używane dość często a i w koło jest mnóstwo konsultantek, przedstawicieli które oferują przeróżne rzeczy. Ale proszę Cię zostań tu dłużej i przeczytaj to co mam Ci do powiedzenia (a może do napisania?). Słowo ‘konsultantka’ bardzo źle nam się kojarzy. Zapewne tak jak i ja teraz masz przed oczami rodzinne spotkanie, na którym jeden z wujków pokazuje super najnowszy odkurzacz, który zbiera z podłogi wszystko to co na niej się znalazło. Każdy jest zachwycony i już teraz umawia się na taki pokaz u siebie w domu. W końcu znajome oszaleją z zazdrości, gdy zobaczą to cudo. Oj pamiętam te czasy bardzo dobrze, gdy jeździło się na pokazy różnych rzeczy – a co najważniejsze takie pokazy zazwyczaj były organizowane u rodziny albo najbliższych sąsiadów. Można było dotknąć, przetestować, czasami dostało się jakiś drobny prezent w zamian za uczestniczenie w danym pokazie.

W tych czasach jest troszkę inaczej. Będąc konsultantką jakieś firmy, weźmy pod uwagę Avon – jest mi dość dobrze znany, bo moja mama jest właśnie przedstawicielką tej marki – na wiele sposobów można promować swoje artykuły, niekoniecznie natarczywie proponować innym zakupy.

Ale może zacznijmy od samego początku. Marka Avon to marka nie tylko kosmetyczna. W swojej ofercie posiada również ubrania, torebki, ręczniki, biżuterię oraz właśnie przeróżne rzeczy kosmetyczne. W tym przypadku mamy wiele możliwości promowania swojej działalności. Nie ograniczamy się do jednej rzeczy, przez co ciągle wpadają nam nowe pomysły do głowy jak wypromować swój sklep.

Gdy już zarejestrujesz się i oficjalnie będziesz konsultantką Avon możesz rozpocząć swoją przygodę ze sprzedażą katalogową. Zapewne miałaś już możliwość, by przetestować jakieś kosmetyki, więc masz już wyrobioną jakąś opinię. Dlatego warto zakupić to co polubiliśmy, by móc dalej polecać i dzielić się swoimi wrażeniami, swoją recenzją. Warto również zakupić inne rzeczy, które będą dla Ciebie nowością.

Masz już katalog w dłoni, kosmetyki stoją obok na szafce – co dalej? Zorganizuj babski wieczór z koleżankami – wiesz jakieś wino (o ile pijesz alkohol), muzyka, aromatyczne świece i właśnie kosmetyki. Zróbcie sobie peeling, maseczki, używajcie balsamów, a na sam koniec wykonajcie makijaż kosmetykami z Avonu. Dzięki takiemu relaksowi nie tylko pokażesz co masz w swojej ofercie, ale także i miło spędzisz czas z osobami, które lubisz. Twoje koleżanki nie będą przytłoczone ilością informacji, nie będą denerwowały się, że wciskasz im coś czego nie potrzebują. One w ten sposób same wypróbują i przekonają się o zaletach, jakości kosmetyków i być może właśnie wtedy złożą u Ciebie swoje pierwsze zamówienie.

Jadąc gdzieś do rodziny w odwiedziny warto zabierać ze sobą podręczną kosmetyczkę wypełnioną po brzegi kosmetykami. Pamiętaj – nigdy nie ograniczaj się do samego katalogu! Gdy masz ze sobą kilka sztuk jakiegoś asortymentu, który jest w katalogu inni mogą albo od razu odkupić coś od Ciebie, albo przejrzeć Twoją ofertę i coś zamówić dla siebie, męża czy dzieci.

Kolejnym pomysłem na zapoznanie rodziny i znajomych z Avonem jest robienie im prezentów. Przecież i tak kupujemy prezenty na urodziny, imieniny czy święta – więc dlaczego nie kupić czegoś u siebie samej? Avon posiada różnego rodzaju biżuterię, perfumy (które i ja i mąż uwielbiamy), czy tak jak wspomniałam wcześniej torebki. Zapewne znajdziesz coś ciekawego.

To tylko przykład na podstawie Avonu, ale w sieci znajdziesz wiele różnych firm, które poszukują przedstawicieli.

2. Pisanie tekstów na zlecenie

Jeżeli lubisz pisać różne artykuły to warto zastanowić się nad pisaniem ich za pieniądze. Być może prowadzisz bloga czy jakąś inną własną stronę internetową, na której wyrażasz swoje zdanie. To jest świetne, ale po co to robić za darmo? W internecie znajdziesz wiele stron, które poszukują takich osób jak Ty! Poszukaj na facebook, tam są specjalnie grupy z ofertami dla copywriterów.

3. Czytanie książek i recenzje

Wydaje mi się, że Ty tak jak i ja lubisz czytać książki. Jak masz wolną chwilę to relaksujesz się nie przed telewizorem, lecz z książką w dłoni. Mam dokładnie tak samo! A czy może przyszło Ci na myśl, aby dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat danej książki w internecie? Wiem, że wydawnictwa szukają recenzentów ich książek. Nie zawsze recenzent pisze opinie za pieniądze, ale często wysyłają książki dług przed premierą. Więc będziesz miała szansę na przeczytanie nowości. Warto pomyśleć o tym i poszukać na ten temat informacji w wydawnictwach.

4. Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy

Może wydawać się to dziwne, ale proponuję Ci małe sprzątanie w domu, w piwnicy, w garażu. Zapewne znajdziesz wiele rzeczy, które leża i w sumie zabierają miejsce. U większości ubrań nie chodzisz już, więc dlaczego one mają leżeć w szafie? Przecież jest teraz wiele portali, na których za jakąś symboliczną kwotę możesz wystawić. Dzięki temu pozbędziesz się ubrań, ale także coś wpłynie na Twoje konto bankowe. Tak samo zrób z rzeczami, które trzymasz w domu – zastawa stołowa, kubki, być może jakieś meble, czy figurki (bibelotki) – Tobie się nie przydadzą a być może ktoś szuka czegoś podobnego.

Wiesz to tylko kilka propozycji. Jest ich znacznie więcej, ale te wydają mi się najkorzystniejsze. A przede wszystkim najbardziej miłe i lekkie do wykonywania. Poza tym, gdy teraz raz jeszcze przeczytasz te cztery propozycje, to zapewne nagle do głowy wpadną Ci inne pomysły dotyczące dodatkowego zarobku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *