KSIĄŻKI

#21 Roma J. Fiszer – “Chata nad jeziorem”

Jakiś czas temu w moje ręce wpadła książka inne niż te, które czytałam do tej pory. Oczywiście opowiada ona o miłości, ale przede wszystkim zawiera mnóstwo opisów Gdyni i okolic Trójmiasta. Gdy przeczytałam opis i dowiedziałam się, że akcja dzieje się w Gdyni, a główna bohaterka chodziła do tutejszych szkół, wiedziałam, że ta pozycja jest obowiązkowa do przeczytania. 

Roma J. Fiszer - "Chata nad jeziorem"

“Chata nad jeziorem” to opowieść do Vanessie, która tuż przed ślubem ze swoim ukochanym… niespodziewanie rezygnuje ze ślubu i odchodzi od miłości życia. Rodzina nie akceptuje decyzji jaką podjęłą Vanessa dlatego odsuwają się od córki. Ta zamyka się w czterech ścianach na trzy miesiące, po czym “odradza się na nowo”. Zaczyna nawiązywać przyjaźnie za pomocą czatu. Tam poznaje Emilkę, która mieszka w Krakowie oraz mężczyznę, który podaje się za “Samotnego gbura”. Codzienne rozmowy sprawiają, że ta trójka zaprzyjaźnia się ze sobą.  Nasza bohaterka mówi swoim przyjaciołom o swojej pasji, jaką jest malarstwo. Poprzez wysyłanie zdjęć na pocztę elektroniczną pokazuje swoje prace, które zachwycają innych. Dzięki radom “Samotnego Gbura” jedzie na Kaszuby by zacząć sprzedawać swoje obrazy. Tak bardzo jest zachwycona krajobrazem i zadowolona z tego, że może zarobić na swoich obrazach, że zaczyna częściej bywać w tamtych okolicach. Spotyka tam mężczyznę, który zajmuje się tworzeniem świątków, kuferków i aniołków – wspólna rozmowa sprawia, że Vanessa ma jeszcze większą ochotę na malowanie niż dotychczas. 

Splot różnych wydarzeń sprawia, że poznaje osobiście “Samotnego Gbura”, który okazuje się mieć na imię Paweł. Ich dobre przyjacielskie relacje zamieniają się w coś magicznego. Wspólna pasja, zamiłowanie do natury i pięknych krajobrazów oraz wsparcie jakiego można pozazdrościć sprawiają, że tych dwoje zakochuje się w sobie. Lecz niespodziewanie… wszystko się komplikuje. Przecież zawsze tak jest, że gdy trwa sielanka, to ktoś lub coś musi wszystko zniszczyć, prawda? Tak było i tym razem… Jedno źle odczytane zdarzenie sprawia, że kraina szczęśliwości zaczyna się sypać tak bardzo, że nasi bohaterowie trafiają do szpitala. 
Co takiego się stanie? Czy Vanessa i Paweł przeżyją? Czy przyjaźń internetowa między Emilią a Vanessą okaże się być prawdziwa?  Lećcie po książkę…

Zajrzyj również tu:
1. Zofia Rychter – “Zakochanka”
2. Anna Płowiec – “Sekrety Julii”
3. Marta Radomska – “Tego kwiatu jest pół światu”

3 komentarze do “#21 Roma J. Fiszer – “Chata nad jeziorem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *