RELACJEROZWÓJ OSOBISTY

Sekret udanego związku – 4 zasady do szczęścia!

Zakochujesz się w nim do szaleństwa, zamieszkujecie razem, w międzyczasie bierzecie ślub. Jesteście młodzi, zakochani, świetnie się dogadujecie.. Marzysz, by ta sielanka trwała wiecznie. Doskonale wiesz, że miłość z czasem zaczyna nie wystarczać. Czas ekscytacji mija, a Ty zaczynasz zauważać wady partnera.
Co zrobić, aby związek przetrwał przez wiele lat? Co zrobić, aby dogadywać się mimo różnic charakterów?

Archiwum prywatne

1. Pamiętaj, że ludzie się zmieniają – Twój partner także !


Pamiętasz jak Twój mąż mówił, że nie lubi piłki nożnej?  Teraz co wieczór siedzi na kanapie i kibicuje ulubionej drużynie. Dziwisz się, że kiedyś nie chciał zjeść bigosu, a teraz prosi Cię, abyś go zrobiła.

Pamiętaj, że ludzie się zmieniają. Zmienia ich praca, otoczenie, znajomi, a nawet wiek. Nie zakładaj z góry, że Twój mąż czegoś nie lubi, za czymś nie przepada. Czasami warto przyrządzić potrawę, którą Ty uwielbiasz. A może partner zaskoczy Cię i dana potrawa stanie się również jego ulubioną? Pamiętaj również, że warto jest rozmawiać. Poświęć kilka minut każdego dnia na rozmowę o tym co wydarzyło się danego dnia. To dobry pretekst do poznania od nowa nie tylko siebie, ale także drugiej połowy. A taka rozmowa to też oznaka, że interesuje Cię to co ukochana osoba robiła.

2. Znajdź czas dla partnera.

Gdy mieszka się pod jednym dachem, romantyzm ucieka, nie tęsknimy, nie wyczekujemy ukochanego tak jak kiedyś. Wieczory spędzacie osobno. Ty czytasz książki, bądź siedzisz przy komputerze, on gra na konsoli, bądź ogląda telewizję. Jesteście razem, ale jednak osobno. Zastanów się kiedy ostatnio spędziłaś wieczór ze swoim ukochanym?  Nie mówię tu o wystawnej kolacji przy świecach, ale o zwykłym wieczorku. Wspólne oglądanie zdjęć z czasów młodości, oglądanie ulubionych filmów/seriali – RAZEM, a nawet wspólne pieczenie, czy gotowanie – to wszystko sprawia, że mimo wielu lat razem, nadal jesteście siebie blisko. Wystarczy raz w miesiącu wspólny wieczór a nawet weekend razem. A zobaczysz, że Twój związek będzie idealny.

3. Nie krytykuj i nie porównuj.

Nigdy nie porównuj swojego męża do męża sąsiadki. Nie mów, że tamtej zarabia więcej, nie zastanawiaj się jak on to robi. Im dłużej z kimś jesteśmy, tym bardziej widzimy jego wady. Przypomnij sobie za co pokochałaś swojego mężczyznę i pomyśl za co go kochasz teraz. Był romantyczny, czułaś się przy nim bezpiecznie. A teraz jest cudownym ojcem, odnosi sukcesy w pracy.. Zapewne ma jeszcze wiele innych zalet, to na nich się skup. A wady? Każdy człowiek je ma i dzięki nim jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni.
Partner pomaga Ci w kuchni, wyrzuca śmieci, chodzi z Tobą na zakupy? Możesz być z niego dumna i.. od czasu do czasu nie zaszkodzi go pochwalić!


4. O wszystkim decydujcie oboje.

Małżeństwo zostało zawarte przez dwie osoby. Małżeństwo zostało zawarte bo oboje tego chcieliście. Tak samo niech będzie we wspólnym życiu. Decydujcie o wszystkim wspólnie. Nie czekajcie aż partner podejmie decyzję o wyjazdach na wakacje, czy ferie. Twoje dziecko chce uczestniczyć w dodatkowych zajęciach? Porozmawiaj o tym z mężem. Zobacz jakie on zdanie ma na ten temat. Licz się ze zdaniem partnera, niech on wie, że doceniasz jego rady.
Archiwum prywatne

5 komentarzy do “Sekret udanego związku – 4 zasady do szczęścia!

 • To prawda, my z mężem mimo już 26 lat małżeństwa nadal mamy wspólne zainteresowania i każdy z nas ma wady i zalety, ale często wspominamy te lata przed małżeństwem i te na początku i myślę że jesteśmy dobraną parą. To co opisałaś w tych czterej punktach to należy tak postępować 🙂 Pozdrawiam i życzę Tobie i mężowi wielu wspaniałych lat i doczekania Złotych Godów 🙂

  Odpowiedz
 • Świetnie napisane i tak na prawdę jest..
  ja myślę, że warto czasem też mysleć zanim się coś powie i zrobi ale to tylko kwestia charakteru..

  Odpowiedz
 • W sumie to jakieś 70% naszego bloga wpisuje się w tematykę powyższych punktów. 🙂 Zgadzam się, że wszystkie decyzje powinny być podejmowane wspólnie. To jest dobre dla związku, ale i dla każdej ze stron. Nie wyobrażam sobie, żebym miała w ciągu dnia nie pogadać z mężem, co robił, jak mu minął dzień. Nawet,kiedy jesteśmy zalatani, znajdujemy czas dla siebie.

  Odpowiedz
 • Jako partner w udanym związku podpisuję się pod tym. Zmieniamy się oboje i razem z nami ewoluje relacja. Rozmawiamy o wszystkim co aktualne, co sie może wydarzyć. Skutek jest jeden – nasze zdanie. Kiedy nadchodzą chwile napięcia, energia aż fruwa w powietrzu, rozładowujemy je. Ona mówii – Masz rację a Ja robię coś w stylu początków naszej znajomości. 🙂

  Odpowiedz
 • Mądry tekst:) Mieszkanie ze sobą to trudna sztuka kompromisu, długoletnie związki wymagają pracy i to takiej czasem na prawdę ciężkiej, ale to się opłaca. Bycie razem daje wiele radości, jeśli się dba o siebie nawzajem:)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *