OD SERCAROZWÓJ OSOBISTY

Dobre samopoczucie w jesienne dni.

Jesienne, szare dni nawet największemu optymiście mogą popsuć humor. Ciągłe deszcze, zimno, brak słońca, ogólna szarówka za oknem sprawia, że częściej zostajemy w domu z kubkiem herbaty oraz książką w dłoni. Mimo tego nasz humor nie jest taki jakbyśmy chcieli. Wkurzamy się na wszystko i wszystkich, często się kłócimy a nawet i płaczemy. Aby mieć dobry nastrój jesienią mam na to kilka sposobów.

Dobre samopoczucie w jesienne dni.

Pamiętajcie – jedzenie wielkiej ilości czekolady, czy robienia zakupów nałogowo jest dobre, ale na chwilę. Później idzie nam wszystko w “boczki”, albo “odchudza” nasz portfel. 
Na poprawę humoru mam inne sposoby ! 
Relaks – chociaż raz w tygodniu zrób domowe SPA. Jeżeli masz rodzinę – męża, dzieci – wyślij ich gdzieś. Męża np. na wieczór z kumplami, a dzieciaczki do dziadków – zapewniam, że każde z nich będzie bardzo ucieszone, a Ty dzięki temu zdobędziesz jeden wieczór/jedną noc tylko i wyłącznie dla siebie ! Możesz również zaprosić swoją przyjaciółkę i przy lampce wina poplotkować 🙂
Światło – jesień wiąże się z tym, że dzień jest coraz krótszy, a dzięki temu mamy mniej światła. Staraj się rozświetlić swoje otocznie kolorowymi żarówkami, wymień stare żarówki na mocniejsze, 
a klosze na jaśniejsze niż masz. Wykorzystuj na maksa słoneczny dzień, staraj się korzystać z każdego promienia słonecznego. Jeżeli wciąż Ci mało – zawsze możesz wyjechać gdzieś, gdzie jest wiecznie ciepło i słonecznie.
Sport – bądź aktywna fizycznie przez cały rok, a nie tylko wtedy, gdy jest temperatura dodatnia 
i świeci słońce. Pamiętaj – RUCH TO ZDROWIE ! Nigdy nie ćwiczyłaś? Zacznij od najprostszych “ćwiczeń”. Zamiast wjeżdżać windą – chodź po schodach. Możesz również zapisać się na fitness, albo z rodziną co weekend wybrać sie zamiast do galerii – na basen. 
Klimat – piękne zapachy są w stanie również poprawić nam humor, zatem – zaopatrz się w swoje ulubione świece zapachowe, olejki, kadzidełka. Dodatkowo włącz ulubioną muzykę. To gwarancja dobrego humoru ! 
Kolory – jesień kojarzy się nam z szarymi,ponurymi kolorami. Ty bądź inna ! Zacznij ubierać się kolorowo i poprawiaj tym nie tylko sobie humor, ale i też innym ludziom. Zauważ, że jeżeli widzisz koleżankę ubraną w czerwony a nie szary płaszcz – od razu jakoś lepiej się czujesz, prawda? Kolory ma znaczenie, kolor również może sprawić, że się uśmiechniesz ! W domu oblecz poduszki 
w kolorowe poszewki, nakryj kanapę kolorowym kocem, załóż nie białe, lecz kolorowe zasłonki na okna. Dom od razu będzie wyglądał inaczej !
Zatem do dzieła ! Nie daj się jesiennym smutkom !!

2 komentarze do “Dobre samopoczucie w jesienne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *