OD SERCAROZWÓJ OSOBISTY

Znajdź mnie i wpuść do swego serca na zawsze!

Masz swój ideał, tak jak każdy z nas ma. Wiem, że twierdzisz, że to nie jest prawdą, że nie interesuje Cię wygląd, tylko charakter, lecz masz swoje priorytety, marzenia, cele, plany. Do zrealizowania ich potrzebujesz kogoś, kto będzie w stanie Ci pomóc. To właśnie Twój ideał, czyli osoba, która sprawi, że będziesz szczęśliwy każdego dnia.

Chcę byś czekał właśnie na mnie, bo to ja będę dla Ciebie tym ideałem. Trzymaj telefon zawsze obok siebie, bo nie wiesz kiedy zadzwonię. A gdy już to zrobię, bądź gotowy, by po mnie przyjechać. Dam Ci znać gdzie jestem, a mogę być w różnych miejscach – w górach, nad morzem, w kraju i za granicą. Wsiądź wtedy w auto i rusz przed siebie. Nie patrz na zegarek – godzina nie jest ważna, tak samo jak nie jest ważna pogoda. Po prostu jedź szybko, ale bezpiecznie w miejsce, w którym czekam na Ciebie. W trakcie podróży będziesz wyobrażał sobie mój dotyk, smak, a może i wygląd czy też charakter. To dobrze, droga szybciej Ci minie i w końcu weźmiesz mnie w swoje silne ramiona. Czekasz na to tak jak ja, prawda?

Już teraz czuję, że jestem jedyna dla Ciebie, mimo iż podobnych do mnie jest miliony. To do mnie każdego dnia będziesz się uśmiechał, to mnie będziesz całował na dobranoc i budził aromatyczną kawą każdego ranka. To ze mną będziesz się kłócił, tylko po to by się znowu pogodzić. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, nie oceniaj książki po okładce – ludzie różnie mówią, więc nie obawiam się, że nie spodobam Ci się. Mam pewność, że jeżeli nie będę ‘w twoim typie’ nadrobię to charakterem.

Będę dla Ciebie tajemnicą nieodkrytą, odkryjesz mnie dopiero wtedy, gdy pozwolisz mi zamieszkać w Twoim sercu. A jak tam będę to każdego dnia będziesz odkrywał mnie kawałek po kawałku. Przecież lubisz niespodzianki, prawda? To tak samo jak dostajesz prezent i odpakowujesz to. Pamiętasz tą niepewność, to uczucie, które Ci wtedy towarzyszy? Przy mnie będziesz miał tak samo. Każdego dnia będziesz odpakowywał mnie kawałek po kawałku. Pozwolę Ci wejść do mojej duszy, do mojego serca. Po dłuższym czasie stanę przed Tobą nago. Będziesz widział moje wielkie serce, które ma w sobie tyle miłości, że mogłoby pokochać każdego. Zobaczysz całą duszę, myśli, zachowania. Będziesz znał mnie na wylot. Po kilku latach stwierdzisz, że znasz mnie tak dobrze, że masz wrażenie, że znasz mnie od zawsze. Pamiętaj, że mimo iż jestem Twoim ideałem będę miała też wady, ale obiecuję Ci, że postaram się dopasować do Ciebie, by żyło nam się ze sobą dobrze.

Mam nadzieję, że nadal mnie chcesz. Jeżeli tak, to weź mnie ze sobą, ale proszę, nie odstawiaj mnie na półkę, ani nie rzucaj w kąt jak pluszowego misia. Nie chcę być jak rzecz, która Ci się po dłuższej chwili znudzi. Chcę być dla Ciebie ważną, najważniejszą osobą w Twoim życiu. Nie zawsze będziesz zgadzał się z moimi wyborami, bo będę żyła też po swojemu. Ale bądź obok, bo Twoja pomoc może czasami okazać się niezbędna. Będę rozśmieszała Cię, gdy będzie Ci smutno. Pocieszała i dawała otuchy w chwilach zwątpienia. Będę potrzebowała pomocy, gdy zachoruję, ale gdy Tobie coś będzie otrzymasz pomoc ode mnie. Nigdy nie zostawię Cię w potrzebie. Będę z Tobą na dobre i złe. Razem będziemy zdobywali góry, razem będziemy wspinali się na szczyty wspólnych marzeń. Gdy Tobie poślizgnie się noga, podam Ci rękę i wciągnę na górę. Będę dla Ciebie wsparciem i oparciem, tak samo jak Ty będziesz dla mnie. Chcesz tego tak jak ja, prawda? Czujesz, że jesteśmy stworzeni dla siebie? Ja też to czuję!

Oto mój kod dostępu. Wklep sobie go w serce! Zrób to szybko, by nie przepadł. Ulokuj mnie gdzieś w ciepłym miejscu. A teraz chodź usiądź obok mnie – zaczynamy urządzać sobie miejsce, w którym będziemy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Nie szukaj dekoratorów, ani pomocników. Wszystko zrobimy sami, bo to my będziemy żyli razem i to nam musi odpowiadać to wspólne życie. Gdy już ulokujemy się w tym wymarzonym dla nas miejscu zmienimy adres tak, by żadne złe wiadomości nie pukały to naszych drzwi.

Zajrzyj również:
1. Czy lubisz swoje życie?
2. Kobieto, nigdy nie przepraszaj za…
3. Nic nie dzieje się bez przyczyny.

14 komentarzy do “Znajdź mnie i wpuść do swego serca na zawsze!

 • Hmmmm… jak człowiek ze stażem powiem tylko tak… Wszystko to prawda, ale w życiu trochę zdrowego egoizmu też się przydaje! 😉

  Odpowiedz
 • Czasem szukamy całe życie swojego "ideału" a okazuje się, że do naszego serca trafia ktoś całkiem "nieidealny":)

  Odpowiedz
  • Jest wiele różnych tekstów 🙂 Zapraszam do etykiety Poradniki 🙂
   Pozdrawiam! 🙂

   Odpowiedz
 • Tylko nie dopasowuj się sama;) Zostaw troszkę miejsca dla siebie i pozwól drugiej osobie też się wykazać;)

  Odpowiedz
 • Ależ emocji, tak pozytywnie, prosto i szczerze. A z drugiej strony zastanawiam się czy nie jest to tekst podpucha, mówiący o tym że nie ma ideałów, ale trzeba szukać kogoś kto jest najbardziej do nas dopasowany i na odwrót 🙂

  Odpowiedz
 • Ja swój ideał znalazłam już parę lat temu, i to zupełnym przypadkiem – ot, wszedł, jako nowy pracownik, do biura, w którym wtedy byłam zatrudniona. Niedawno minęły nam cztery wspólne lata i wciąż pracujemy w jednym biurze! Tylko teraz już swoim własnym.

  Odpowiedz
 • Pięknie napisane. Rozmarzłem się. Rzadko czytam tak emocjonalne teksty na temat miłości. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Kojarzy mi sie z pierwsza szalona miłością, kiedy wydaje się że to pierwsza i ostatnia.

  Odpowiedz
 • Bardzo romantyczny, ale też trochę smutny tekst – umiem się w niego wczuć, podobnie kiedyś przeżywałam miłości 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *