KSIĄŻKI

#59 Alicja Sinicka – “Stażystka”

Często bywa tak, że książki kupuję kilka miesięcy po premierze. Dzieje się to dlatego, że najpierw chcę poczytać opinie innych by przekonać się czy faktycznie warto kupić daną pozycję. Innym powodem jest brak danej książki w księgarniach – wiadomo jak jest premiera, to produkt szybko znika z półek. Ja kupując po jakimś czasie na spokojnie mogę przeczytać i następnie porównać moją opinię z tymi co można znaleźć w internecie. Tym razem było zupełnie inaczej – oczywiście na początku roku instagram zachwycał się “Stażystką” ale nawet nie czytałam opinii o niej – trafiłam na nią zupełnym przypadkiem w jednym ze sklepów odzieżowych (tak, tak dobrze czytacie). Postanowiłam kupić ją i momentalnie mnie wciągnęła…
Alicja Sinicka - "Stażystka"

Klaudia Neter to główna bohaterka naszej książki, która jest absolwentką studiów. Przygoda ‘ze szkołą’ się kończy i wraz ze swoją koleżanką z pokoju muszą wyprowadzić się z akademika. Niestety Klaudia w przeciwieństwie do koleżanki nie należy do bogatych osób i musi sama zapracować na swoje utrzymanie, nic od nikogo nie dostaje za darmo. Przeglądając oferty pracy znajduje jak się jej wydaje świetną propozycję. Jest to praca stażystki na recepcji za wysokie wynagrodzenie. Klaudia postanawia umówić się na spotkanie, lecz mimo wszystko nie wierzy w swoje możliwości i szczęście. Wysyłając wiele podań za każdym razem dostawała wiadomość z odmową współpracy, myślała, że i tym razem będzie tak samo. Myliła się! Pewnego dnia dostaje telefon od pracownika firmy Skalski, który zaprasza ją na rozmowę kwalifikacyjną. Mimo tego iż spóźniła się pół godziny na zaplanowane spotkanie, szef Marek Skalski jest zauroczony jej osobą i postanawia ją zatrudnić. Klaudia nie ma pojęcia, że przyjęcie jej do firmy jest z góry ustawione i w ten sposób wpada w grę Marka, z której bardzo trudno będzie się wyplątać. 
Pewnego dnia podczas rozmowy z pracownikami dowiaduje się, że dwie stażystki, które pracowały tu przed nią giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Dodatkowo Klaudia znajduje pod szafą zakrwawiony łańcuszek z zawieszką w formie literki D. Ciągle błąkająca się Policja, oskarżenia kolegi – Maćka, z którym nasza bohaterka czasami chodziła na lunch – to wszystko sprawia, że Klaudia zaczyna podejrzewać, że coś złego dzieje się jej miejscu pracy. 
W co wplątana jest Klaudia? Czy Marek Skalski ma coś wspólnego ze śmiercią dwóch pracownic? Tego wszystkiego dowiecie się czytając książkę. Mnie ona bardzo wciągnęła, przeczytałam ją praktycznie jednym tchem. Jest jeden minus książki – brak wyjaśnienia co stało się z łańcuszkiem, który znalazła kobieta oraz za mało rozwinięta sytuacja związana z podejrzewaniem Maćka. Wydaje mi się, że można było jeszcze poszaleć z tymi sytuacjami. Mimo wszystko – książkę oceniam na pięć plus!

Jeden komentarz do “#59 Alicja Sinicka – “Stażystka”

  • Oj totalnie nie moje klimaty, ale mysle ze ta ksiazka znajdzie swoich czytelnikow 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *