KSIĄŻKI

Natasza Socha – “Kiedy ślub?”

Coraz częściej zauważam, że książki, które mają wiele pozytywnych recenzji mi jakoś się nie podobają. Dokładnie tak było z książką “Kiedy ślub?”. Spodobała mi się okładka, zaciekawił mnie opis, recenzje pozytywne więc… zabrałam się za czytanie. Już początek dłużył mi się strasznie, czym dalej tym było gorzej. Książkę czytałam długo – jak na mnie – bo kilka dni (przypomnę, że średnio na jedną książkę wychodzi mi trzy godziny). Już na wstępie chcę zaznaczyć, że to iż książka nie przypadła mi do gustu, nie oznacza, że faktycznie jest zła. W końcu posiada wiele pozytywnych opinii.

Marek to mężczyzna nieco dziwny – przynajmniej ja tak go odebrałam – dla mnie był on taki bez życia, bez pomysłów, tajemniczy – nie polubiłam go. Babcia nieboszczka zapisała jemu spadek – hotel, ale aby go otrzymać musi do końca roku znaleźć żonę.

Patrycja to jedna z bohaterek książki. Jest singielką i nie zamierza tego zmieniać. Nie wyobraża sobie tego, by miała męża i dzieci. Dla niej takie zobowiązanie to utrata wolności, a ona tego by nie chciała. Lubi swoją pracę i wykonuje ją najlepiej jak potrafi. Ma dość tego, że rodzina przy każdej możliwej okazji wypytuje ją o mężczyzn i o to, kiedy w końcu wyjdzie za mąż.

Maja to przeciwieństwo Patrycji. Ona pragnie mieć rodzinę. Dla niej małżeństwo i posiadanie dzieci są jak spełnienie marzeń. Nie może się doczekać aż będzie gotowała obiady, zajmowała się domem i uszczęśliwiała swoją rodzinę.

Kobiety mimo iż pochodzą z dwóch różnych światów i mają zupełnie inne wartości zostają przez los wysłane w jedno i to samo miejsce. Służbowo wyjeżdżają nad morze, do Kołobrzegu, by postawić na nogi upadający hotel Marka. Przygody jakie ich tam spotykają sprawiają, że w jakiś sposób zbliżają się do siebie i nawiązują nić porozumienia.

Czy wspólnie spędzony czas zmieni nastawienie do tematu ślubu i związków? Co wspólnego z Mają i Patrycją będzie miał Marek?

W książce podobało mi się to, że narracja prowadzona jest z punktu widzenia różnych osób, dzięki temu możemy poznać co każdy bohater czuje i myśli. Tajemnice, intrygi, przemianę bohaterów – to i jeszcze więcej znajdziemy w książce.

Sami przeczytajcie i oceńcie czy wam się spodoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *