KSIĄŻKI

Michał Koterski – „Michał Koterski. To już moje ostatnie życie”

„Michał Koterski. To już moje ostatnie życie” to bardzo osobista książka. Misiek opisuje w niej swoje życie, pokazuje, że dzieciństwo i relacje z rodzicami mogą mieć duży wpływ na rozwój nastolatka.

Jako czternastolatek zaczął zażywać narkotyki, w liceum zaprzyjaźnił się z lokalnymi gangsterami. Myślał, że mając takie znajomości może dużo albo i jeszcze więcej. Niestety wszystko to sprowadzało go na tak zwane dno… popełniał coraz więcej błędów, zażywał coraz więcej różnych narkotyków, a co za tym idzie tracił rodzinę, miłość i przyjaciół a także i dach nad głową.

Czytając książkę można odczuć mnóstwo emocji, tych pozytywnych jak główna rola w filmie swojego ojca, poznanie obecnej partnerki Marceli i narodziny Fryderyka jak i negatywnych mówiących o bezowocnej walce o normalne życie, spaniu na klatkach schodowych, pomału traceniu siebie.

Książkę przeczytałam w jeden dzień, jest naprawdę bardzo wciągająca i dająca do myślenia. Opisana jest cała droga, począwszy od znalezienia się na dnie, do teraz, gdy Misiek nie zażywa narkotyków, nie pije alkoholu od 8 lat, ma rodzinę i jest szczęśliwy.

Misiek udowadnia, że można wiele razy upaść ale tyle samo można wstać, otrzepać się i iść dalej. Ze swoim uzależnieniem walczył z wieloma osobami, którzy wierzyli w niego i w to, że w końcu wyjdzie na prostą. Pobyt w ośrodkach, chodzenie na mytingi, rozmowy z wieloma ludźmi z podobnym problemem jak i zbliżenie się do Boga sprawiło, że w końcu udało się zrobić krok w tą lepszą stronę życia.

Polecam!! Warto przeczytać! A co najważniejsze warto zrozumieć, że znane nam osoby z telewizji czy internetu również mają bagaż doświadczeń za sobą i różne problemy. Telewizja to jedno, prawdziwe życie to zupełnie co innego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *