KSIĄŻKI

#17 Anna Klara Majewska – “Majorka na końcu świata”

Ależ ta okładka mnie zachwyciła! Książkę otrzymałam w pełni sezonu letniego i się rozmarzyłam. Byłam przekonana, że “Majorka na końcu świata” jest książką opisującą podróże. Myliłam się! I to bardzo, fakt jest tam wątek związany z podróżą, ale jest to podróż głównej bohaterki – Magdy. Książka Anny Klary Majewskiej jest czwartą częścią tej serii. Ale to nie przeszkadza, by czytać każdą osobno i to kiedy tylko mamy na to ochotę. 
Anna Klara Majewska - Majorka na końcu świata

Główną bohaterką książki jest Magda, która ma pięćdziesiąt lat i wcale nie jest z tego zadowolona. Bardzo nie lubi, gdy ktoś pyta ją o wiek, bądź cokolwiek o nim wspomina. Pewnego dnia dochodzi do wniosku, że w jej życiu zdecydowanie czegoś brakuje. Magda ma męża, którego nazywa “Klunejem”, ponieważ za starych, dobrych czasów, był on bardzo przystojny i elegancki. Niestety z czasem się to wszystko zmieniło i z przystojniaka zrobił się zwykły, szary, prosty a przede wszystkim przeciętny mężczyzna. 
Życie Magdy i jej rodziny było ustabilizowane i dokładnie zaplanowane. Nawet na wakacje wyjeżdżali zawsze w to samo miejsce – czyli na Majorkę, gdzie mają domek z pięknym widokiem. Po przekroczeniu magicznej liczby pięćdziesiąt Magda postanawia coś zmienić w swoim życiu. Pierwszym krokiem będzie wyjazd na wakacje gdzie indziej niż ich ulubione miejsce. Nagle dostaje telefon od przyjaciółki, że w ich domku na Majorce pojawił się intruz, w tym samym czasie w niespodziewanych okolicznościach znika mama Magdy. Jej plan wyjazdowy musi natychmiast ulec zmianie. Namawia córkę, by razem z nią pojechała ‘na koniec świata’ w celu sprawdzenia kto się włamał do ich domu. Będąc już na miejscu odkrywają owego intruza, co bardzo ich dziwi dana osoba. W międzyczasie małżeństwo naszej bohaterki przechodzi kryzys.
Niespodziewanie brat Magdy wręcza jej zaproszenie na wyjazd do Japonii, tam spotyka swojego dawnego znajomego, który od dawna jest w niej zakochany. W dodatku na jej portalach społecznościowych ktoś próbuje ją obrażać i wyśmiewać. 

“Majorka na końcu świata” jest książką pełną niespodzianek i zabawnych zdarzeń. 
Kim był intruz, który zamieszkał w domku Magdy? Kto obraża ją w internecie? Czy Magdę i jej dawnego przyjaciela połączy uczucie? Tego dowiecie się, gdy przeczytacie książkę.

4 komentarze do “#17 Anna Klara Majewska – “Majorka na końcu świata”

  • Coś lekkiego, idealne na urlop albo na długi jesienny wieczór!
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

    Odpowiedz
  • "Postanawia coś zmienić w swoim życiu" -> bardzo lubię tego typu bohaterki. Tak trudno zmienić przyzwyczajenia, złamać rutynę, zwłaszcza kiedy mamy już ustabilizowane życie i boimy się zaryzykować, byle przypadkiem niczego nie stracić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *