KSIĄŻKI

#25 Jarosław Jakimowicz – “Życie jak film”

Jeden dzień i książka przeczytana. Jarosława Jakimowicza lubię od dawna – no dobra, od kiedy obejrzałam “Młode Wilki”. Wydaje mi się, że nie ma osoby, która by tego kultowego filmu nie oglądała. Bardzo ucieszyłam się, gdy w prezencie otrzymałam “Życie jak film”. Ta książka jest autobiografią tak kolorową jak jesień. Dlatego wydaje mi się, że jest idealna na długie jesienne, czy jesienno-zimowe wieczory. Tytuł odzwierciedla to co znajduje się w książce. Jarek opisał w niej swoje życie, które nie zawsze było kolorowe. Alkohol, narkotyki, kobiety… Wszystko zostało w prosty sposób napisane. Czytelnik się nie zanudzi, to Wam gwarantuje! 
Jarosław Jakimowicz - "Życie jak film"

Czytałam wiele biografii ale według mnie ta jest napisana inaczej. Bardziej szczerze, otwarcie, tak prosto z serca. Autor nie ukrywa nic, wprost mówi o trudach życia, powiązaniach przestępczych, kontaktach z kobietami (też lekkich obyczajów). Czytając inne książki można było wyczuć, że są napisane być może szczerze, lecz życie mimo wszystko coś skrywa. Tu nie mamy takiego odczucia, ponieważ Jarek pisze tak jak było. Widać, że nie zależy mu na opinii czytelnika o nim samym. Nie stara się, by za wszelką cenę ktoś o uwielbiał. Jest sobą a to najważniejsze. W końcu ten kto jest jego fanem będzie nim niezależnie od tego co przeżył. Czytając książkę miałam czasami myśli typu ‘jak on tak mógł’, lecz to nie zniechęciło mnie do czytania dalej. Jestem osobą, która nie ocenia ludzi przez pryzmat tego co się dowie, czy przeczyta. Przekładając kartki jedna po drugiej można zauważyć, że Jakimowicz nie jest złym człowiekiem. Wiele razy pomagał w bardzo trudnych sytuacjach. I śmiało mogę stwierdzić – oczywiście po przeczytaniu całej książki – że jest człowiekiem z dużym bagażem życiowym, lecz jest uczynny i serdeczny. 

Od zawsze mówię, że ‘nic nie dzieje się bez przyczyny’. I tak było w tym przypadku. Widocznie jego życie miało wyglądać tak jak wyglądało, by mógł nie tylko mieć wspomnienia, ale także w pewnym stopniu wszystko to ukształtowało go na takiego człowieka jakim jest. 

2 komentarze do “#25 Jarosław Jakimowicz – “Życie jak film”

  • Musiałam trochę pomyśleć, żeby przypomnieć sobie gdzie ten aktor grał… z tego co piszesz to jednak życie miał mega ciekawe;)
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

    Odpowiedz
  • Pana Jarka oczywiscie znam z filmow i jako nastolatka sie w nim podkochiwalam, z przyjemnoscia siegne po Jego biografie 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *