KSIĄŻKI

Kamila Kur – “Dziewczyna ze stetoskopem”

Po tak ciekawym opisie na okładce książki, postanowiłam przeczytać całą historię. Byłam bardzo ciekawa co wyniknie z zamiany sióstr bliźniaczek miejscami. Książkę czyta się szybko. Jeżeli lubicie czytać o szpitalu, różnych chorobach i medycznych terminach, to ona jest stworzona dla was. W dodatku mogę wam zdradzić, że to szpital z romansem w tle.

Camille to główna bohaterka książki, która jest pielęgniarką. Niestety, ale jej mama nie jest z tego dumna. Zdecydowanie pochwala i szczyci się druga córką – bliźniaczką o imieniu Amber.

Pewnego dnia role się odwracają… Amber dzwoni do Camille z pytaniem, czy zechce za nią pójść na miesięczny staż do renomowanego szpitala. Ta bowiem nie może z przyczyn osobistych, o których nie chce nic mówić. Camille nie jest przekonana do tego pomysłu, doskonale wie, że jest tylko zwykła pielęgniarką i może nie poradzić sobie z wieloma rzeczami. Amber przekonuje ją, że będzie podsyłała wszystkie potrzebne materiały, ta tylko ma przyswoić wiedzę i podawać się za siostrę. Niby nic trudnego, prawda?

Camille w końcu ulega namowom siostry, decyduje się przez miesiąc poudawać kogoś kim nie jest. W samolocie poznaje pewnego intrygującego mężczyznę. Będąc już na miejscu, okazuje się, że jest on mentorem w szpitalu, gdzie praktyki ma odbywać Amber, a właściwie Camille podająca się za siostrę. Z dnia na dzień ta para zaczyna coraz lepiej się poznawać, do tego stopnia, że rodzi się między nimi jakaś nić uczucia. Czy ona przetrwa moment ujawnienia prawdy?

Camilla radzi sobie bardzo dobrze jako lekarz. Amber codziennie wysyła jej potrzebne materiały, których ta się uczy na pamięć. Dzięki temu jest dużo lepsza niż koleżanki, które są tam z nią. Wszystko układa się bardzo ładnie, do czasu… W końcu prawdziwa Amber wraca na swoje stanowisko, a jej siostra Camilla musi wrócić do pracy pielęgniarki. Co z mężczyzną, w którym się zakochała?

Ja nic wam nie zdradzę. Sami przeczytajcie książkę! Dodam, że jest to debiut autorki i mogę śmiało stwierdzić, że udany. Akcja toczy się bardzo szybko, ale z każdą kartką byłam coraz bardziej ciekawa, jak potoczą się losy bohaterek. Jak dla mnie to lekka książka na jeden raz. Jeżeli chcesz przeczytać coś na luzie, coś przy czym nie będziesz musiała zatrzymywać się, aby przemyśleć pewne sprawy – koniecznie weź do ręki tą książkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *