KSIĄŻKI

#73 Ludka Skrzydlewska – “Negatyw szczęścia: Inizio” Tom 1

Coraz częściej trafiam na książki, gdzie cała akcja wydaje się ciekawa lecz jak to u mnie – zawsze znajduję jakiś minus. W przypadku tej pozycji było opisywanie wielu szczegółów, rzeczy które tak naprawdę nie wnosiły nic do treści, a były tak zwyczajnie po to, by książka była grubsza. “Negatyw szczęścia” czyta się fajnie, lecz ja całą historię ujęłabym w jednym tomie a nie tak jak w tym przypadku w dwóch.
Ludka Skrzydlewska - "Negatyw szczęścia: Inizio" Tom 1

Aleksandra Woźniacka jest córką znanej niegdyś modelki Francescy Visconzi. Niestety jej matka od najmłodszych lat zamiast interesować się córką wolała podążać za karierą. Dlatego Aleksandrę wychowywał ojciec, który podarowałby jej przysłowiową gwiazdkę z nieba. 

Pewnego dnia matka naszej bohaterki załatwia jej pracę w prestiżowym domu mody Di Volpe. Jadąc do Mediolanu Aleksandra przyjmuje imię Sasha. Według niej brzmi ono bardziej światowo i adekwatnie do miejsca, w którym się znajduje. Sasha nie zna ani języka, ani nie miała styczności ze światem mody. Praca wydaje się być trudna, całe szczęście, że osoby z którymi będzie pracowała są dla niej bardzo mili. O pochodzeniu Sashy a dokładniej o tym kim jest jej matka wie tylko pracodawca oraz jej syn Alessandro. 
Kobieta próbuje odnaleźć się w nowym świecie, lecz Alessandro nie ułatwia jej tego zadania. Ich relacje są skomplikowane, lecz chwile, w których są razem mówią o tym, że między nimi wisi jakaś nić porozumienia czy też erotyczne napięcie. Są chwile, w których wydaje się, że jakieś spory między tą dwójką zostały zażegnane, lecz tak się nie staje. W jednej chwili czar pryska i gburowatość z mężczyzny wychodzi ponownie. 
Sasha wydaje się być szczęśliwa w nowym miejscu, lecz to szczęście nie trwa długo. Okazuje się, że ktoś przesłał najnowszy katalog mody do konkurencyjnej firmy. Oczywiście wszyscy od razu podejrzewają Sashę. Ona jako nowa pracownica nie ma aż tyle do stracenia co osoby, które od lat praują w Di Volpe. Czy faktycznie to młoda polka jest donosicielem? Tego nie dowiecie się z pierwszego tomu. Musicie wziąć się za kolejną część, aby znaleźć odpowiedzi na wiele pytań.

Jeden komentarz do “#73 Ludka Skrzydlewska – “Negatyw szczęścia: Inizio” Tom 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *