KSIĄŻKI

Kinga Jesman – “DEVI. Waleczna Bogini”

To jest moja druga książka pani Kingi. Pierwszą była Almas, Diament pustyni, którą przeczytałam z wielkim zaciekawieniem. Byłam przekonana, że i tym razem tak będzie. “Devi. Waleczna Bogini”, to druga część książki. Zazwyczaj druga powinna być lepsza niż pierwsza, ale czy tak było?

Devi to główna bohaterka książki a zarazem przyjaciółka Almas. Od trzech lat jest żoną człowieka, do którego nic nie czuje. I tu nie chodzi tylko o miłość. Ona go zwyczajnie nie lubi. Do poślubienia go została zmuszona, dlatego, że dzięki temu wyjdzie z biedy. W tym małżeństwie jest bardzo nieszczęśliwa i ciągle się zastanawia dlaczego Sanchay ją poślubił, skoro na codzień traktuje ją jak powietrze.

Pewnego dnia małżeństwo jedzie w odwiedziny do Almas i jej męża Nasira (o tych bohaterach przeczytamy w pierwszym tomie). Wtedy wszystko zaczyna się zmieniać. Poznaje bardzo przystojnego Marokańczyka i… tu zaczynają się kłopoty. Devi czuje, że ten mężczyzna jest tym, którego szukała. Jest kimś kto ją rozumie, kto zadba o nią i da jej wszystko to co najlepsze. Ma świadomość, że to jej przeznaczenie, więc gdzie jest problem? Otóż on jest rozwodnikiem, a ona mężatką. Co zrobić w takiej sytuacji? Zaryzykować czy jednak odpuścić?

Ja wam nic nie zdradzę! Sami musicie wziąć książkę do ręki, a najlepiej dwa tomy! Mi niestety strasznie ciężko się czytało tą część. Pierwszą pochłonęłam, a tu kilka razy pochodziłam do niej i po chwili odkładałam i brałam coś innego do ręki. W końcu zmusiłam się i przeczytałam całość, by móc cokolwiek o niej napisać. Dla mnie tom pierwszy to ocena 4/5, tu niestety tylko 3/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *