KSIĄŻKI

Kinga Jesman – “Almas. Diament pustyni”

Nie sądziłam, że książka o Dubaju może mnie tak wciągnąć. Mogłoby się wydawać, że to nie mój klimat, ale przeczytałam ją z wielkim zaciekawieniem. Dlatego na wstępie chcę zachęcić was do przeczytania tej książki. Widziałam gdzieś w mediach, że ma powstać kolejna część (a może już powstała?), jestem bardzo ciekawa co autorka wymyśliła bohaterom “Diamentu pustyni”.

Almas wraz z rodzicielką oraz siostrami musi uciekać ze swojego kraju. Sprzedały dom i poleciały do kraju piękna i przepychu – Dubaju. Zachwycone miejscem postanowiły zostać w nim na dłużej, niestety ale pieniądze ze sprzedaży domu z dnia na dzień malały. W końcu kobiety nie miały za co żyć i w tej sytuacji przychodzi do nich z pomocą kuzynka. Proponuje Almas pracę w pewnym miejscu, gdzie zabawiają się szejkowie arabscy. Kobieta doskonale wie, że nie ma innego wyjścia i jeżeli chcą dalej żyć w tym miejscu, musi w jakiś sposób zarobić pieniądze, dlatego zgadza się na propozycje kuzynki.

Będąc na miejscu dziewczyna przeżywa szok. Była przygotowana wizualnie – makijaż, ładne ubrania. Almas myślałam, że będzie miała tylko rozmawiać z bogatymi szejkami, czasami przynieść im drinka. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. I tu postawię kropkę, bo nie chcę zdradzać nic więcej, ale chyba domyślacie się o co może chodzić.

Książka naprawdę mnie zainteresowała, dlatego wierzę, że i was ta cała historia wciągnie bez reszty. Ja, która nie przepada za takimi klimatami, chcę więcej! Same widzicie co to musi oznaczać. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i tak bardzo udane, że chcę więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *