OD SERCAROZWÓJ OSOBISTYSAMOROZWÓJ

Postanowienia noworoczne – inne niż zazwyczaj.

Nowy Rok to nowe możliwości, więcej energii i pragnień. Już na początku grudnia zapisujemy nasze plany na cały przyszły rok. Jesteśmy podekscytowane, pełne zapału i ochoty na zmiany. Nie możemy doczekać się stycznia, by realizować to co zaplanowałyśmy. Jakimś cudem trafiasz na starą kartkę, na której masz zapisane jakieś plany. Czytasz ją i okazuje się, że to Twoje pragnienia z poprzedniego roku, czy nawet dwóch lat. Siadasz i… zaczynasz zastanawiać się czy to wszystko ma sens. Miałaś biegać, nie jeść słodyczy, regularnie czytać książki, a może i rzucić palenie, czy też ograniczyć picie kawy. I co z tego wyszło? Oczywiście nic. Nadal robisz to co chciałaś ograniczyć, lub całkiem się czegoś pozbyć. Masz dość i stwierdzasz, że w tym roku jednak nie robisz postanowień.

Każdy z nas ma swoje postanowienia, jedni mają zwyczajne jak uprawianie sportu czy też zdrowe odżywianie, inni mają większe cele – wyjazd w wymarzone miejsce, znalezienie upragnionej pracy, odłożenie jakieś określonej kwoty, czy nauka gry na jakimś instrumencie. Każde z tych pragnień jest możliwe do zdobycia czy też osiągnięcia, trzeba tylko mieć siłę i mnóstwo energii by zacząć realizować to co się postanowi. Wystarczy pięć kroków, by w końcu w tym roku wszystko się udało.
Jeżeli jakimś cudem nadal nie jesteś w stanie realizować postanowień, znalazłam dla Ciebie takie, które spełnisz i będziesz zadowolona nie tylko Ty, ale też sprawisz przyjemność innym.


1. Uwierz w siebie.
Uwierz w swoje możliwości, w siebie. Zauważ, że jesteś wspaniała i niezastąpiona. To, że nie udało Ci się czegoś zrealizować wcale nie musi oznaczać, że jesteś do niczego. Spójrz na siebie w inny sposób. Masz wspaniałą rodzinę – cudowne dzieci i kochającego męża. Być może masz dobrą pracę, potrafisz smacznie gotować i piec, a znajomi odwiedzają Cię z wielką przyjemnością. Uwierz w to, że jesteś wspaniała. Masz cudowną figurę, śliczne włosy i nietuzinkowy styl. Być może masz niedoskonałości, albo może wmawiasz sobie, że je masz, ale i ich możesz się szybko pozbyć.


2. Doceniaj każdy dzień.
Wstając rano nie marudź, że jesteś śpiąca i znowu musisz iść do tej ‘głupiej’ pracy. Rano dziękuj za to, że żyjesz, że Twoi bliscy są być może nie obok Ciebie, ale są. Dziękuj za zdrowie i pracę, za osoby, które są z Tobą mimo wszystko. Nie złość się, że znowu pada, jest szaro i ponuro. Nie złość się na nadgodziny, na małą sprzeczkę z partnerem. Każde niepowodzenie zamień na coś dobrego. Po każdej burzy wschodzi słońce, a każda mała sprzeczka pokaże Wam jak bardzo jesteście za sobą.


3. Spełniaj marzenia.
Spełniaj swoje marzenia. Wiem, że nie da się mieć wszystkiego od razu, ale małymi kroczkami osiągniesz wiele. Spisz sobie na kartce jedno marzenie, pragnienie, wypisz również małe kroczki, które możesz stawiać, by osiągnąć to co chcesz. Gdy to zrobisz wstań i… idź po swoje.

4. Ciesz się z drobiazgów. 
Doceń, że mąż wyniesie śmieci, a dzieci pozmywają po sobie naczynia. Ciesz się z tego, że szef wypuścił Cię godzinę prędzej z pracy. Raduj się z deszczu, bo on sprawia, że przyroda tak pięknie rozkwita. Kawa przyniesiona do łóżka, kwiatek zerwany podczas spaceru, uśmiech sąsiadki. Takie drobiazgi mają sens i sprawiają, że dzień staje się o wiele lepszy.

5. Kochaj siebie i szanuj innych.
Aby pokochać kogoś, musisz najpierw pokochać siebie. Zaakceptuj swoje niedoskonałości (o ile je masz), spójrz w lustro i zobacz w nim osobę, która jest w stanie osiągnąć wszystko, osobę, która się nie poddaje i ma świetne życie. Szanuj też innych ludzi. To, że ktoś nie ma markowych ubrań, nie oznacza, że jest gorszy od Ciebie. Kup bezdomnemu coś do jedzenia, wyprowadź psa sąsiadki, pomóż sąsiadowi w zakupach. Przypominam – drobnostki mają sens.

6. Bądź sobą.
Bądź sobą zawsze i wszędzie. Denerwuj się, gdy musisz, płacz, gdy Ci smutno, przeklinaj, krzycz. Bądź szczera, ale też wyrozumiała. Nie udawaj nikogo, bo tylko otwartość i dobroć jest ważna. Musisz być nietuzinkowa, rozumiesz?

Wydaje mi się, że te postanowienia noworoczne osiągniesz bez trudu. I uwierz mi, ale dzięki nim możesz osiągnąć te pragnienia, które masz zapisane na kartce.


Zajrzyj również:
1. Życzenia na Nowy Rok inne niż wszystkie.
2. Postanowienia noworoczne – 5 kroków, aby je spełnić.
3. Zaakceptuj swoje niedoskonałości, pokochaj siebie. 

5 komentarzy do “Postanowienia noworoczne – inne niż zazwyczaj.

 • Zgadzam sie i ostatni punkt dla mnie jest najwazniejszy, gdyz kazdy jest inny i dzieki temu ze sie nie zmieniamy i zawsze jestesmy soba – jestesmy tak roznorodni 😀

  Odpowiedz
 • Zgadzam się z Tobą, bardzi fajne te ztwoje postanowienia. Uważam, ze gdybyśmy właśnie takie zaczęli wcielać w życie wszystkie inne postanowienia byłyby łatwiejsze do zrealizowania 🙂
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Bardzo ważne punkty, myślę że gdyby więcej ludzi kierowało się takimi postanowieniami to bylibyśmy wszyscy bardziej szczęśliwi i spokojni!

  Odpowiedz
 • Ja nigdy nie robiłam postanowień, ale podoba mi się to co napisałaś i zamierzam zastosować 🙂

  Odpowiedz
 • Ja nie robię postanowień, bo mam slomiany zapał.
  Bardzo podoba mi się to, co napisałaś, aż powiesilabym to na lodówkę albo rozdala znajomym. To jest pięknie napisane i bardzo prawdziwe.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *