ROZWÓJ OSOBISTYSAMOROZWÓJ

Rzeczy, które powinnaś zrobić wiosną.

Zima odeszła w zapomnienie, przed nami stoi Pani Wiosna przystrojona pięknymi kwiatami. Patrząc na nią mamy dużo więcej energii, siły, a przede wszystkim wena nas nie opuszcza. Nagle zaczynamy wstawać o 6 rano bez problemu – w końcu słońce tak pięknie świeci, że szkoda marnować tak piękny dzień. Sprzątanie, które normalnie zajmowało nam pół dnia – bo a to kawka, a to spojrzenie na portale społecznościowe i czas leciał – teraz zajmuje nam góra godzinę i nasz dom błyszczy. Wiosna sprawia, że z łóżka tuż o świcie wychodzą nawet największe śpiochy!

A skoro mamy tak piękną pogodę za oknami, trzeba sprawić, by zima poszła w zapomnienie. Ale jak ten plan zrealizować? Mam dla Was 5 sposobów na to, byście wiosnę poczuły całą sobą!

1. Długie spacery.
Zimowe popołudnia zazwyczaj spędzaliście w domu, prawda? Mróz, śnieg, zimno – to wszystko sprawiało, że nie mieliście ochoty wychodzić z łóżka, a co dopiero z ciepłego domu. Wiosną jest zupełnie inaczej – powiew ciepłego wiatru, słońce, które zachęca nas do wychylenia nosa z domu, a przede wszystkim mnóstwo pięknych kwiatów. Już na samą myśl o takiej pięknej pogodzie mam ochotę wyjść z domu, a Wy? Najlepiej, aby te nasze spacery były nie tylko długie, ale także i regularne. Oddychanie świeżym, wiosennym powietrzem to jest to! A dodatkowo jeżeli macie jakiś park w pobliżu – polecam, by chociaż chwilę popracować właśnie na świeżym powietrzu. Myśli wskakują do głowy same! 

2. Kwiaty.
Wiosna to pora roku, w której wszystko budzi się do życia. Wystarczy wyjrzeć przez okno, by zobaczyć jak drzewa puszczają listki, jak pod blokiem zaczynają kwitnąć kwiaty. W sklepach zobaczymy mnóstwo tulipanów i żonkili. Już sam ich widok cieszy nasze oczy, a jeżeli taki mały bukiecik postawimy na stole w salonie to poczujemy wiosnę bardziej niż dotychczas. Każda kobieta kocha kwiaty i to jest oczywista oczywistość, dlatego właśnie wiosną zachęcam do ozdabiania Waszych domów właśnie mnóstwem ciętych kwiatów. Wtedy w nawet najbardziej pochmurny i bez humoru dzień będziemy miały uśmiech na twarzy. 
3. Zmień garderobę.
Jak najszybciej zrób przegląd szafy, oprócz poukładania w niej, sprawdź w czym będziesz chodziła a w czym nie. Rzeczy, które już nie podobają Ci się, bądź po prostu nie będziesz w nich chodziła wrzuć do specjalnego kontenera na ubrania. Po całej tej segregacji wypisz na kartce czego Ci brakuje, by w ciepłe wiosenne dni mieć co ubrać na te Twoje długie spacery. Nie zapomnij o pochowaniu grubych swetrów i kurtek gdzieś na dno szafy. Teraz Twoja garderoba ma przypominać, że jest wiosna, więc i na samym wierzchu powinnaś mieć rzeczy dostosowane do aktualnej pory roku.
.
4. Zrób dla siebie coś miłego.
Po smutnej, szarej i zimnej zimie czas by sprawić sobie jakąś przyjemność. Wybierz się na zakupy, do kina, teatru. A może od dawna masz ochotę na całonocny maraton filmowy, kilogram lodów i wino? Świetnie! Właśnie teraz zrealizuj swój plan! Wiosna to również czas wykonywania rzeczy, które odkładamy przez dłuższy czas. To właśnie teraz masz mnóstwo energii i pomysłów, nie zmarnuj tego, tylko bierz się do roboty! Ty też jesteś ważna, a może i nawet najważniejsza!
5. Zadbaj o siebie.
Zmienia się pora roku, więc czas zmienić też nasze ciało. Wiosna to idealna pora roku, by zacząć o siebie dbać. Do upragnionego przez wszystkich lata zostało bardzo mało czasu, a ciągle słyszę, jak wiele osób narzeka na swój wygląd. Dlatego nie ma co siedzieć, tylko teraz, póki jest ładna pogoda idź pobiegać, poćwiczyć. Po prostu zadbaj o siebie, swoją figurę! Ale dbaj nie tylko o sylwetkę! Pamiętaj, że po zimie nasza skóra jest przesuszona, dlatego staraj się nawilżać ją jak najczęściej. Raz w tygodniu rób sobie małe domowe SPA – dzięki temu na lato będziesz miała nie tylko idealną figurę, ale także i gładkie ciało. 

Zajrzyj również tu:
1. Odmładzający krem pod oczy przeciw zaczerwienieniom – Mincer Pharma
2, Krem do twarzy pod prysznic – Eveline Cosmetics
3. 3 rady, by być zorganizowaną kobietą

5 komentarzy do “Rzeczy, które powinnaś zrobić wiosną.

 • Często wraz z nadejściem wiosny oczekujemy nagłego przypływu energii, a tymczasem dopada nas przesilenie wiosenne i nie mamy sił ani ochoty na nic. Dlatego wiosną potrzebujemy wypoczynku – ale właśnie aktywnego. Spacery, dotlenienie się, "złapanie" pierwszych promieni słońca – to jest właśnie to, co lubię (i nie tylko wiosną) 🙂

  Odpowiedz
 • Spacery to moja ulubiona czynnosv szczególnie na wiosnę gdy wszystko kwitnie, wreszcie można się dotleniĆ pooddychać świeżym powietrzem ???? super post pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Nic nie planuje kupić. Wyjątkowo nic nie jest mi potrzebne, mam spore zapasy kosmetyków i staram się, aby to co mam jak najszybciej wykończyć 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *