KSIĄŻKI

Sara Rzeczycka – “Róża wiatrów”

Lubicie książki o miłości, a w szczególności o takim uczuciu, które się tli mimo upływu lat i relacji przyjacielskiej? Jeżeli tak, to właśnie “Róża wiatrów” będzie dla was idealna! Sławna malarka, trudna miłość, tęsknota, samotność – to wszystko a nawet i o wiele więcej znajdziecie w tej książce.

Marianna to główna bohaterka tej historii. Jest malarką, kobietą sukcesu, mającą przy sobie prawdziwych przyjaciół. Mogłoby wydawać się, że jest szczęśliwa, ale czy na pewno?

Maciek – przyjaciel Marianny, zapalony podróżnik.

Tych dwoje zaczyna łączyć coś więcej niż przyjaźń, lecz… nie chcą dopuścić do siebie tej miłości. Boją się, że jak im nie wyjdzie w związku, to jednocześnie stracą przyjaźń. Pewnego dnia Maciek wyrusza w kolejną swoją podróż, lecz z niej nie wraca… Lecą dni, miesiące, lata… Marianna układa sobie życie z kimś kogo kocha, a przynajmniej takie ma wrażenie. O Maćku nic nie wiadomo. W końcu spotykają się po wielu latach… Czy w końcu zaryzykują i dadzą sobie szansę na miłość? A może dawne uczucie minęło i każde z nich posiada już swoje rodziny? Koniecznie przeczytajcie książkę!

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza część to wydarzenia z 2003 roku, kolejne z 2023. Szkoda, że autorka nie napisała co się wydarzyło w ciągu tych lat. Co mi się podobało? Na pewno to, że Sara Rzeczycka skupiła się na emocjach bohaterów, a nie na cielesności. Za to wielkie brawa! Historia jest napisana łatwym językiem, który spodoba się chyba każdej osobie. Czyta się bardzo szybko (niecałe 3 godz. i po książce), fabuła wciąga już od samego początku.

Ja polecam, w szczególności na leniwe poranki albo wieczory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *