KSIĄŻKI ROZWOJOWEROZWÓJ OSOBISTY

#38 Jim Stovall – “Bezcenny dar”

Książkę “Bezcenny dar” przeczytałam jednym tchem. Według mnie można ją dodać do książek związanych z rozwojem osobistym. Uczy ona nas, że nie można patrzeć tylko na siebie, ponieważ wokół nas jest mnóstwo innych ludzi i rzeczy, które warte są uwagi. Dodatkowo pokazuje nam, że pieniądze nie mają takiego znaczenia jak to nam się wydaje.
Jim Stovall - "Bezcenny dar"

Jason to młody mężczyzna, który żyje chwilą. Niczym się nie przejmuje, prowadzi swobodny, a nawet egoistyczny tryb życia. Pewnego dnia dowiaduje się, że dostał spadek od swojego stryjecznego dziadka. Nikt oprócz prawnika, który ma przekazać ten spadek nie wie co to jest. Zdobycie tego ”bezcennego daru” – bo tak nazwał nagrodę jego wuj Red Stevens, jest niezwykle trudne. Mężczyzna przez dwanaście miesięcy musi wykonywać zadania, które przygotował dla niego przed śmiercią wuj. Dopiero po wykonaniu wszystkich zadań Jason otrzyma zasłużoną nagrodę. Mimo zdenerwowania, ciekawość jest tak wielka, że postanawia wziąć udział w tej ‘grze’. Instrukcje zawarte w zadaniach mają na celu zmianę Jasona na lepszego człowieka. Czy uda się to? Z wielką chęcią opisałabym więcej, lecz nie mogę. Nie chcę ujawniać zadań, ponieważ nie będziecie mieli przyjemności z czytania. 
Książka jest tak fantastyczna, że przeczytałam ją już kilka razy. Może się wydawać, że tak cienka książka nie zaoferuje nam wiele, lecz to mylne spostrzeżenie. Treść jest bardzo bogata, a co najważniejsze odpowiednia dla wszystkich niezależne od płci i wieku. Historie pokazane są w taki sposób, aby czytelnik znalazł w nich odpowiedzi na trudne pytania dotyczące dnia codziennego i tego co nas otacza. Lekcje, które wyciągniemy z “Bezcennego daru” zostaną z nami na długo.

Zajrzyj również tu:
1. Lily Graham – “Dziecko z Auschwitz”
2. Anita Scharmach – “Miłość na gigancie”
3. Dorota Wachnicka – “Grzesznica”

8 komentarzy do “#38 Jim Stovall – “Bezcenny dar”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *