KSIĄŻKIKSIĄŻKI ROZWOJOWEROZWÓJ OSOBISTY

Anna H. Niemczynow – “Słowa wdzięczności. Z zachwytu nad życiem”

To, że uwielbiam książki tej autorki to wiecie od dawna. Dlatego z przyjemnością, gdy tylko pojawi się coś nowego, od razu kupuję, albo w cudowny magiczny sposób przychodzi do mnie samo. Tym razem przybywam do was z przepiękną książką, którą każdy powinien przeczytać. W szczególności te osoby, które wiecznie narzekają (a to mąż nie pomaga, a to dzieci złośliwe, a to mają sporo pracy i nie ogarniają), dzięki tej książce zrozumieją, że popełniają wielki błąd narzekając, przez to tracą życie i nie dostrzegają tego co najważniejsze. Tu tak naprawdę nie ma co się rozpisywać, bo kto zna autorkę, wie, że jej książki bierze się w ciemno! Ale… jednak muszę coś napisać w ramach recenzji, więc… z przyjemnością mogę zdradzić, że właśnie ta książka jako druga w tym roku jak i w tym miesiącu otrzymała pięć gwiazdek na pięć, w moim małym rankingu książek przeczytanych.

Dość często mówię, że należy być wdzięcznym… Za wszystko! Wiele razy w rozmowach z wami mówiłam o Dzienniku Wdzięczności, przekonywałam was do niego, niestety bezskutecznie – opór w jaki was siedzi i wymówka w stylu nie mam czasu (masz, nawet idąc do łazienki możesz spisać kilka rzeczy, albo… zamiast teraz czytać tą recenzje, byś napisała w swoim zeszycie to za co jesteś wdzięczna).

Skoro ja nie potrafię do was dotrzeć, to może zrobi to autorka tej książki. Z nią możecie dzień po dniu nauczyć się patrzeć na codzienność w zupełnie inny sposób. Czy ty jesteś wdzięczna za wodę w kranie, za łazienkę, za pełną lodówkę? Zapewne myślisz, że tak, ale… dlaczego w rozmowach ciągle powtarzasz, że jest ci źle i zaczynasz wymieniać mnóstwo przykładów tego, że faktycznie nie jest dobrze?

Pani Ania w cudowny, ale zwykły sposób wyjaśni i pokaże jak należy cieszyć się z tego co na pozór jest… zwykłe. Wielu rzeczy nie docenia się, bo są naszą codziennością, ale czasami trzeba na nie spojrzeć nieco inaczej. Autorka pokazuje, że nasze życie jest cudem, że to co posiadamy, tak rzeczy materialne też, są cudami i należy być za nie wdzięcznym.

Jeżeli wciąż miałaś wątpliwości do tego co ja wiele razy mówiłam, to może ta książka sprawi, że w końcu zaczniesz inaczej patrzeć na swoje życie. Polecam! Z całego serca polecam “Słowa wdzięczności. Z zachwytu nad życiem”. Uwierz mi, po przeczytaniu jej zmienisz podejście do wielu spraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *