KSIĄŻKI

Lisa Jackson – “Paranoja”

Czasami to co jest hitem dla innych, dla nas może okazać się gniotem. Coraz częściej zauważam, że książki, które są polecane przez większość ludzi, mi w ogóle nie przypadły do gustu. Tak było i tym razem. “Paranoja” zebrała wiele pozytywnych opinii, ja co do niej mam mieszane uczucia.

Męczyłam książkę kilka dni (zazwyczaj wychodzi mi trzy godziny na książkę, tym razem tak nie było). Pierwszy raz czytałam coś tej autorki i chyba ostatni. O czym jest książka? Już opisuję…

Grupa młodych ludzi urządza sobie zabawę w starej wytwórni ryb. Zamierzają postrzelać do siebie ślepakami, niestety ale jeden pocisk był prawdziwy i przez to zostaje zastrzelony jeden z uczestników tej zabawy – Luke. Oskarżona zostaje Rachel, która była przyrodnią siostrą Luke. Bohaterka zostaje uniewinniona. Cała ta sytuacja dość mocno na nią wpłynęła. Nie może poradzić sobie z tym nawet w dorosłym życiu. Codziennie męczą ją koszmary z tamtego feralnego dnia.

Pewnego dnia Rachel dostaje zaproszenie na zjazd klasowy, czy przyjmie je? Dodatkowo bohaterka otrzymuje jakieś dziwne wiadomości i ma wrażenie, że ktoś ją śledzi. Na domiar złego dochodzi do kolejnej zbrodni..

Bardzo zmęczyłam się czytając książkę. Mnóstwo wątków, można pogubić się jeżeli chodzi o imiona. Nie, nie i raz jeszcze nie. Dla mnie była to strata czasu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *