KSIĄŻKI ROZWOJOWEROZWÓJ OSOBISTY

Beverly Engel – “Syndrom miłej dziewczyny”

Lubicie książki rozwojowe? Jeżeli tak, to ta książka może was zaciekawić. Polecana jest każdej kobiecie, niezależnie od wieku. Autorka przedstawia nam analizę psychologiczną kobiety. Pokazuje, że nie trzeba być miłą i kochaną, aby inni nas lubili. Mamy być zwyczajnie sobą!

Mówi się, że kobiety są wykorzystywane, ponieważ nie potrafią odmawiać. Boją się, że ich odmowa zostanie źle odebrana, a one stracą w oczach innych. To nie jest prawda! Autorka pokazuje nam za pomocą książki, że kobiety dość często przez swoją naiwność i sympatię, mogą być odbierane zupełnie inaczej niż tego oczekują. Ludzie często tą dobroć wykorzystują, a tak nie powinno być.

W książce zapoznamy się z siedmioma typami Miłych Dziewczyn. Jakie one są? Popychadło, aktorka, niewinna, ofiara, męczennica, cnotka, oświecona – każdy z tych typów posiada wyjaśnienie. Będziemy mogły zrobić również szereg ćwiczeń, które pozwolą nam się zmienić. Autorce zależy na tym, aby zacząć zauważać siebie i to właśnie swoją osobę stawiać na pierwszym miejscu.

Książka jest naprawdę wartościowa i warto ją przeczytać. Według mnie, każda mama powinna podarować ją swojej córce – nastolatce. Niech wie, że dobro musi wychodzić z prawdy, a nie z tego, że tak wypada.

Nie da się tej książki, a właściwie poradnika opisać. Trzeba go przeczytać, aby zrozumieć. Ten poradnik to taka terapia dla każdej z nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *