OD SERCAROZWÓJ OSOBISTY

Gdy męża nie ma w domu…

Coraz częściej zdarza się, że zostajemy same, bo nasi mężowie, partnerzy wyjeżdżają z dala od domu na różne kursy, szkolenia, podróże służbowe, albo po prostu pracują za granicą. 
Nagle cały dom jest tylko i wyłącznie na Twojej głowie. Na początku zastanawiasz się nad tym wolnym czasem, który będziesz miała w nadmiarze. Co robić, aby dni szybciej mijały do powrotu ukochanego..? Smutek i tęsknota za ukochaną osobą nie pozwala myśleć o czymś innym niż o tej rozłące.. Po pewnym czasie masz głowę pełną pomysłów. Wiesz jak wykorzystać te wolne dni, lecz zaczyna brakować Ci czasu na realizację Twoich planów. 

Tęsknota oraz zamartwianie się o ukochaną osobę jest normalne. W końcu to jeden z nieodłącznych elementów miłości. Ale oprócz ciągłego siedzenia na kanapie i wpatrywania się w telefon, warto zrobić coś dla siebie, warto wykorzystać ten czas, kiedy nasz ukochany jest z dala od domu. Teraz zapewne nasuwa Ci się myśl, pytanie: Ale co ja mam robić? Gotować nie mam dla kogo, po zakupy nie muszę chodzić tak często.. Nagle znajdujesz wiele argumentów, mówiących o tym, że.. nie masz pomysłów na wykorzystanie tych chwil, które można powiedzieć, że dostałaś w prezencie. 

Tak naprawdę będąc sama możesz robić wiele rzeczy i być z tego powodu szczęśliwą. Pamiętaj, że bezczynne siedzenie w domu sprawia, że czas leci bardzo wolno. Różne zajęcia sprawiają, że nie odliczasz czasu do powrotu, bo nie masz tak naprawdę na to czasu. 
Nim się obejrzysz, Twój ukochany będzie już stał w drzwiach Waszego mieszkania. 
Lubisz piec i gotować? To świetnie, bo w czasie wolnym masz okazję  na eksperymenty w kuchni. Gdy Twój partner wróci z podróży, możesz go zaskoczyć nowym daniem, nowymi smakami. A może jest jakaś potrawa, której nie umiesz wykonać, a ukochany ją uwielbia? Masz pole do popisu ! Naucz się jej, a Twój mężczyzna zapewne będzie zaskoczony i.. zadowolony ! 
Teraz, gdy jesteś sama w domu masz czas na domowe SPA, czyli maseczki, peelingi, długie kąpiele z książką i winem w dłoni – wszystkie chwyty dozwolone. Dodatkowo.. możesz zrobić sobie dzień lenistwa i.. przeleżeć na kanapie z pilotem, chipsami i oglądać wszystkie babskie programy. Teraz nikt Ci tego nie zabroni! Telewizor jest cały Twój ! 
Babski wieczór – masz okazję pobyć sam na sam ze swoimi przyjaciółkami i wyjątkowo nie musisz męża wysyłać do jego kumpli, aby mieć “wolną chatę”. Możecie od rana oglądać komedie romantyczne, narzekać na facetów i świetnie się przy tym bawić. 
Od dawna planowałaś zacząć ćwiczyć, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie? Teraz masz na to czasz ! Nikt nie będzie Ci w niczym przeszkadzał. Siłownia, rowery, bieganie – możesz robić to co chcesz.
Jeżeli masz dzieci, z nimi czas może być wyjątkowo udany. Zacznij wymyślać nowe zabawy. Może wymyślicie jakiś teatrzyk z pacynek, a gdy ich tato wróci, zrobicie przedstawienie. 

Warto wybrać się do dziadków – tam dzieciaczki mogą posłuchać wielu ciekawych opowieści. A może dziadek będzie chciał swoje wnuki zabrać na jakąś wycieczkę? Wtedy Ty zyskasz na czasie i.. możesz pogadać ze swoją mamą o czym tylko chcesz. W końcu będziecie miały czas tylko dla siebie. 

Twoje przyjaciółki również mają dzieci? Zaproś je do siebie. Zróbcie piżama party – dużo lodów, słodyczy i szampan dla dzieci. Zobaczysz, że maluchy będą ucieszone, a i wy będziecie świetnie się bawiły !
A Wy jak planujecie sobie dni, gdy Waszych ukochanych nie ma w domu?

3 komentarze do “Gdy męża nie ma w domu…

  • Nie ma co, uważam że każda kobieta powinna mieć czas tylko dla siebie lub spędzić go w babskim gronie. Odpoczynek od ukochanego bardzo dobrze robi 🙂

    Odpowiedz
  • Zazdroszczę kobietom które maja czas dla siebie….ja mam trzech Synów i partnera który nie pracuje za granicą… przyjeżdża z pracy i żąda tylko tyle…jestem zwykła kura domową i nie mam czasu dla siebie…nawet nie mogę wyjechać do mamy bo wielmozny Pan sobie obiadu nie umie zrobić a nie będzie ogrzewal bo musi mieć świeże i podstawione wszystko pod nos. Marzy mi się chociaz tydzień bez niego! 😉 😛

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *