KSIĄŻKI

Elżbieta Pytlarz – “Pojedynek” Tom 2

Jak mogliście przeczytać w poprzednim wpisie, jakiś czas temu zaczęłam zapoznawać się z sagą Intrygi i namiętności. Czy mi się spodobała? Tego dowiecie się na samym końcu wpisu.

Emilia i Henryk są małżeństwem. Na domiar złego kobieta dowiedziała się, że ten ślub nie był z miłości, lecz to perfidna intryga jej ojca. Dziewczyna jest załamana i robi wszystko, aby odsunąć się od swojego męża. Nie może zrozumieć dlaczego ten się zgodził na taki układ. Ona naprawdę wierzyła, że jest coś warta i jak wyjdzie kiedyś za mąż, to z prawdziwej i szczerej miłości.

Niestety młodzi nie mogą się ze sobą dogadać. Ich podróż poślubna zamiast być okazją do poznania się bliżej jest czymś co ich od siebie oddala jeszcze bardziej. Każde z nich dni spędza w swoim towarzystwie robiąc to co lubi najbardziej. Emilia maluje obrazy, natomiast Henryk spotyka się z kochanką i wciąż traci pieniądze.

Czy Emilia dowie się o tym, że Henryk ją zdradza? Czy to małżeństwo ma szanse przetrwać, skoro młodzi już zaczęli rozmawiać o rozwodzie?

Jeżeli lubicie romanse historyczne, język tamtego wieku, intrygi, mezalians – to książka jest dla was! Dużo opisów, przy których można wczuć się w tamten klimat. Mimo, że nie jest to ‘mój klimat’ książek, przeczytałam całą, bo byłam naprawdę ciekawa jak to wszystko się zakończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *