KSIĄŻKI

Melisa Bel – “Zabójczy książę”

To moje pierwsze spotkanie z autorką. Nie wiedziałam czego się spodziewać, nie znałam jej stylu pisania, ale… zaryzykowałam i powiem szczerze, że było warto. Mimo iż romanse historyczne to nie moja bajka, to “Zabójczy książę” pochłonął mnie do reszty.

“Zabójczy książę”, to historia oczywiście księcia, który jest niezwykle przystojnym mężczyzną oraz guwernantki Rosalyn, która twardo stąpa po ziemi.

Książę Evan to ponury człowiek, inni mówią, że zabił własną żonę. Wraz z matką wychowuje swoją córkę Madison.

Rosalyn jest zakochana w książkach, czytać mogłaby w każdej wolnej chwili oraz jest przeciwniczką ślubów. Z wyglądu jest szarą myszką, lecz gdzieś głęboko tkwi w niej niezależna, charakterna kobieta, która ma własne zdanie na każdy temat. Rosalyn postanawia zatrudnić się u księcia jako opiekunka jego córki. Co prawda obawia się księcia wiedząc co rzekomo zrobił, lecz stara się ‘robić dobrą minę do złej gry’. Już na spotkaniu kwalifikacyjnym pokazuje, że ma swoje zdanie i wyraża je bez żadnego skrępowania. To sprawia, że książę jest zaintrygowany młodą kobietą i postanawia ją zatrudnić u siebie. Wiąże się to z przeprowadzką do jego pałacu.

Czy Rosalyn swoim zachowaniem sprawi, że książę wyjdzie ze swej łupinki? Czy książę będzie w stanie akceptować wszystkie dziwne pomysły kobiety?

Zachęcam do przeczytania książki, bo nie da się opisać wszystkiego. No dobra, może i można by było opisać całą historię, ale zdecydowanie wolę, gdy zrobicie to sami. Autorka ma niezwykle przyjemny styl pisania, świetnie łączy bohaterów, potrafi opisywać uczucia. Wielkie brawa! Szczególnie, że tak jak wyżej pisałam – to nie mój gatunek, a w tym przypadku bardzo mi się spodobał. Osobiście polecam “Zabójczego księcia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *