NASZE MIESZKANIEROZWÓJ OSOBISTYSAMOROZWÓJSTYL ŻYCIA

Krótka droga do szczęśliwego życia – sztuka relaksu

Ciągła bieganina, mnóstwo spraw do załatwienia każdego dnia sprawia, że wieczorami nie mamy na nic siły. Staramy się jakoś organizować swoje życie i zadania tak, by chociaż na chwilę usiąść na kanapie, lecz nie bardzo nam to wychodzi. I tu każdy z nas popełnia wielki błąd! Odpoczynek jest bardzo ważny i kompletnie nie rozumiem osób, które mówią, że nie mają czasu na to czy na tamto. I doskonale wiem, że teraz osoby, które czytają ten wpis zaczną w myślach wypowiadać argumenty, które mówią o tym, że przecież praca, dom, dzieci i wiele, wiele innych… Ale czy faktycznie te rzeczy, osoby, zabierają Wam czas, który możecie przeznaczyć na odpoczynek? Mi się wydaje, że w dużej mierze telefon i portale społecznościowe są odpowiedzialne za ten brak czasu. Ale to nie to miejsce i nie ten czas, by mówić o organizacji naszego życia czy dnia. Dzisiaj przyszłam do Was z tematem odpoczynku, który jest kluczem do szczęśliwego, lepszego życia.

Krótka droga do szczęśliwego zycia - sztuka relaksu

Teraz zastanawiasz się co odpoczynek ma wspólnego ze szczęśliwym życiem. Już pędzę z odpowiedzią… Jak sama zauważyłaś masz mnóstwo zajęć nie tylko domowych, ale także zawodowych. Każdego dnia zmagasz się z różnymi trudnościami, które wyczerpują Cię pod każdym względem. Po pewnym czasie jesteś tak zmęczona, że przestajesz zauważać co się dzieje wokół Ciebie, nie potrafisz się na niczym skupić, zaczynają przerastać Cię najzwyklejsze zadania. Nawet zwykłe wyjście do sklepu, które kiedyś było przyjemnością teraz męczy Cię. Ty jako kobieta sukcesu zawsze miałaś mnóstwo pomysłów, Twój kalendarz pękał w szwach a Ty mimo wszystko potrafiłaś wyrobić się z każdym zadaniem, ba, nawet brałaś jakieś dodatkowe, by wciąż podwyższać swoje kwalifikacje oraz iść w stronę swoich planów czy marzeń. Koleżanki od zawsze zazdrościły Ci zapału i tego co osiągnęłaś w tak młodym wieku. Ty zaś dziwiłaś się, że one są gdzieś daleko w tyle i mówią, że dla nich szczęście to rodzina i wspólnie spędzone chwile.

Ale nadszedł ten moment, kiedy nie wyrabiasz się z zadaniami, wszystko Cię przytłacza a jedno na co masz ochotę to uciec gdzieś daleko stad, by nie myśleć chociaż na chwilę o obowiązkach. To właśnie jest etap, przez który przechodzi chyba każda osoba, która chce być lepsza od innych, osoba, która pnie się po szczeblach kariery nie patrząc na konsekwencje. Ale nie tylko te osoby mają spadki energii. Oczywiście niezależnie od tego gdzie pracujesz, na jakim stanowisku i czy w ogóle pracujesz potrzebujesz czasu tylko i wyłącznie dla siebie.

Wiele razy pisałam o tym, byś w końcu postawiła siebie na pierwszym miejscu. Ja doskonale rozumiem, że jesteś niezastąpiona, ale uwierz mi Twoja rodzina, Twój szef, czy współpracownicy poradzą sobie bez Ciebie. Odpoczynek należy się każdemu a w szczególności Tobie.

Zapewne nie raz zauważyłaś, że w momencie, gdy byłaś wypoczęta lepiej Ci się pracowało, byłaś bardziej skupiona, odważniejsza a co najważniejsze miałaś mnóstwo pomysłów, które były tym przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Doskonale wiem, że to przeszłość, którą wspominasz z sentymentem. W końcu obok Ciebie teraz biegają dzieci i gdzieś tam mąż pochrapuje na fotelu. Teraz jesteś w całkiem innym miejscu niż kiedyś, w dodatku wydaje Ci się, że jesteś jakaś inna, ale czy faktycznie tak jest? Ty jesteś taką samą osobą jak kiedyś z tym, że teraz doszło Ci troszkę więcej obowiązków.

Skoro pamiętasz jak w tych odległych czasach dbałaś o siebie i swój stan psychiczny to dlaczego teraz tego nie robisz? Jak do wszystkiego masz mnóstwo wymówek, które według Ciebie są wielką przeszkodą do chwili odpoczynku z książką w dłoni czy serialem w tle. Ja zawsze porównuje ludzi poniekąd do samochodów. My ludzie dbamy o siebie, chodzimy do lekarza, wykonujemy różne zabiegi upiększające, podwyższamy swoje kwalifikacje. O swój samochód również dbamy, bo jeździmy do mechanika, na myjnię, kupujemy do niego różne dodatki, ale także co najważniejsze jeździmy na stację paliw. Bez tego nasze auto nie ruszy, możemy dbać o nie jak najlepiej ale bez paliwa nie jesteśmy w stanie pojechać nawet kilometra. Dla nas – ludzi – takim paliwem jest właśnie odpoczynek. Nie ważne jak bardzo będziemy dbali o swój wygląd, o swoją wagę czy umiejętności w końcu zabraknie nam paliwa. Bez niego staniemy się mowiąc wprost – do niczego.

Teraz popatrz na to jak wygląda Twój dom, Twoje mieszkanie. Czy tam gdzie mieszkasz masz jakąś swoją przestrzeń? Czy masz miejsce, w którym możesz w pełni się zrelaksować w ulubiony przez siebie sposób? Zapewne odpowiedzi będą różne, wydaje mi się, że większość powie, że nie ma. W końcu w każdym z pomieszczeń biegają dzieciaki i są porozrzucane zabawki czy jakieś gadżety Twojego męża.

I powiem Ci, że to wielki błąd! Powinnaś mieć swoją przestrzeń i tu nie chodzi o osobny pokój, do którego nikt nie ma wstępu. Bardziej mowa o kawałeczku w Twojej sypialni czy salonie. Wygodna kanapa z ulubionymi poduszkami, na której możesz położyć się i przykryć kocem, albo wygodny fotel, który stoi w rogu pokoju i co najważniejsze nie robi za ozdobę, ale jest Twoją oazą spokoju i wytchnienia.

W naszym mieszkaniu mam dwa takie miejsca. Jednym jest oczywiście kanapa a w zasadzie narożnik, z wygodnym zagłówkiem. To właśnie na niej teraz pisze ten wpis siedząc pod kocem. Tuż obok stoi kubek z kawą i ulubiona czekolada. Dla mnie to najlepsze miejsce również do oglądania kolejnego odcinka serialu, czy jakiegoś filmu. Drugim miejscem jest fotel, który stoi tuż obok kominka. Idealne miejsce do czytania książek i ogrzewania się ciepłem buchającym z owego kominka w zimne dni. Obok niego jest koziołek, na którym mogę położyć kubek z herbatą czy coś słodkiego. W dzień, gdy nie korzystam z fotela na koziołku stoją kwiaty albo świeczki.

Na narożniku jak i na fotelu zawsze leży sporo poduszek i ze dwa koce w różnych rozmiarach – w zależności od tego jaki duży potrzebuje. Jak już mowa o poduszkach, to w końcu znalazłam takie idealnie pasujące do mnie i do tego co uwielbiam robić. Manufaktura dobrego papieru to sklep internetowy posiadający w swoim asortymencie nie tylko różnego rodzaju kartki okolicznościowe, ale właśnie świetne poduszki i poszewki. Osobiście, gdy zobaczyłam jakie cuda mają – od razu się zakochałam. Poduszka z książką skradła moje serce najbardziej. Wydaje się, że jest stworzona wprost dla mnie. Jak już zdążyliście mnie poznać – wiecie, że czytać uwielbiam tak samo bardzo jak kawę i ciepłe pluszowe skarpetki. Aż szkoda, że nikt w najbliższym czasie nie robi parapetówki, bo właśnie którąś z poduszek bym kupiła w prezencie. Ale wiecie co… Przecież prezenty można dawać bez okazji, prawda? Więc może warto zrobić komuś niespodziankę, na przykład przyjaciółce w podziękowaniu za wspólne lata. Ale co ja tam będę opowiadała Ci – leć na stronę Manufaktura dobrego papieru i sama sprawdź co i dla kogo znajdziesz. A no właśnie… Wielkanoc zbliża się do nas wielkimi krokami, może zamiast wiadomości tekstowej wyślesz w tym roku kartkę? Śliczne, nietypowe znajdziesz również na wyżej wymienionej stronie! Sprawdź!

rbt
mde

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *