POMYSŁY NA PREZENTYROZWÓJ OSOBISTYSAMOROZWÓJ

Dzień Kobiet – to dzień, w którym powinnaś postawić siebie na pierwszym miejscu!

Dzień Kobiet kojarzy się z tulipanami, goździkami, rajstopami i ewentualnie jakimiś czekoladkami. Słysząc o tym, że ósmy marca zbliża się wielkimi krokami od razu widzimy mężczyznę, który wręcza nam drobny upominek. Idąc do pracy koledzy wręczają nam symbolicznego tulipana, mężczyźni z rodziny dzwonią i piszą wiadomości z życzeniami. Chyba każda z nas właśnie tak odbiera ten dzień, prawda? Być może dla Ciebie jest to dzień jak każdy inny, ale czy kiedykolwiek pomyślałaś o tym, aby właśnie w Dniu Kobiet zrobić coś tylko i wyłącznie dla siebie?

Wiesz, chciałabym, abyś spojrzała na swoją osobę troszkę inaczej. Ja doskonale rozumiem, że jesteś mamą, żoną, córką, czy pracownicą, która ma wymagającego szefa, ale proszę zrozum, że jesteś przede wszystkim kobietą! Kobietą, która ma mnóstwo pomysłów, pragnień, czy celów. Jesteś osobą, która przyjmuje wiele ról – jesteś kucharką – robisz wspaniałe dania dla swoich bliskich; sprzątaczką – Twój dom lśni czystością; pielęgniarką – opatrujesz rany, podajesz tabletki w razie choroby; poetką – potrafisz wymyślać różne wiersze i bajki dla swoich dzieci; kochanką – swojego męża; nauczycielką – dla swoich dzieci i wiele, wiele innych. Jesteś wspaniała, wyjątkowa i niezastąpiona!

I doskonale wiem, że teraz nie przyjmujesz tego do wiadomości. Wiem też, że uważasz, iż to co robisz dla swoich bliskich jest czymś normalnym, czymś co powinna robić żona, matka, po prostu kobieta. I tu się mylisz! Ty niczego nie musisz, ty tylko i wyłącznie możesz! Jesteś człowiekiem, który potrzebuje chwili dla siebie, ma chwile zwątpienia i gorsze dni. To, że raz nie ugotujesz obiadu, czy nie wyprasujesz mężowi koszuli do pracy to nic złego (przecież mąż ma dwie ręce i sądzę, że nie są one lewe).

Pomyśl chwilę… kiedy ostatnio miałaś czas tylko i wyłącznie dla siebie? Kiedy w spokoju wypiłaś gorącą kawę lub herbatę, przeczytałaś jakąś książkę czy obejrzałaś ulubiony serial? Nie wspomnę już o wyjściu na zakupy z koleżankami, czy na spacer w ulubionym miejscu.

Sądzę, że weźmiesz kalendarz i zaczniesz szukać w nim takiego dnia. Ostatecznie okaże się, że czasu tylko i wyłącznie dla siebie nie miałaś od kilku dobrych lat. To jest błąd, wielki błąd! Bardzo bym chciała, abyś właśnie Dzień Kobiet ustanowiła najważniejszym świętem dla siebie samej (oczywiście zaraz po Twoich urodzinach, one też są ważne). Niech ósmy marca nie będzie uzależniony od mężczyzn, tylko od siebie samej. Wyczekuj tego dnia, ustalaj plan, ciesz się nim i wspominaj tak długo jak się da!

Przypominam, jesteś kobietą, która musi dbać przede wszystkim o siebie! Chyba wiesz, że szczęście innych zależne jest od Twojego szczęścia, prawda? A czy Ty jesteś szczęśliwa? Czy masz życie takie jakie chciałaś? Czy w stu procentach możesz powiedzieć, że jesteś spełniona? Wydaje mi się, że ponad połowa powie, że jednak czegoś im brak. I tu nie chodzi o uczucia czy pieniądze, lecz właśnie o ten czas tylko i wyłącznie dla siebie. Wiem też, że masz chwile, gdzie wyobrażasz sobie, że leżysz gdzieś na jakieś wyspie, wszędzie jest cicho, bez żadnego “Mamo, a Franek znowu zabrał mi zabawkę”, “Kochanie, gdzie jest cukier w naszym domu?”… Lubisz tak popłynąć myślami w dal, ale nie trwa to długo, bo zaraz znowu słyszysz “Mamo…”. Jesteś zdenerwowana, lecz zakładasz uśmiech na twarz i słodkim głosem, pełnym miłości odpowiadasz na zadawane Ci pytania.

To co napisałam brzmi znajomo, prawda? Teraz sama w głowie dodajesz sytuacje, które wyrwały Cię z bardzo pozytywnych myśli. I właśnie zależy mi na tym, abyś mogła w końcu – chociaż raz w roku – poczuć się wyjątkowo sam na sam ze sobą. Niech Dzień Kobiet będzie twoim prawdziwym świętem, gdzie zrelaksujesz się i nabierzesz sił na dalsze dni czy tygodnie. Należy Ci się! Leniuchuj do woli, jeżeli masz taką ochotę. Zrób sobie śniadanie do łóżka (a może mąż Ci zrobi?), wybierz się do kosmetyczki, na zakupy czy zwyczajny spacer po lesie, parku czy plaży. A wiesz, że to jest idealny dzień na spełnianie marzeń? Jeżeli masz jakieś duże marzenia, to może uda się zrobić chociaż jeden krok w kierunku ich realizacji?

Wiesz co, mam jeszcze inny pomysł – zrób sobie prezent! Nie czekaj aż mężczyzna to zrobi, zaskocz sama siebie, dopieść się czymś na co długo polowałaś, albo spraw sobie jakiś drobny upominek, który sprawi Tobie radość. Ja właśnie w tym roku tak zrobiłam! Za pomocą strony http://www.polskispichlerz.pl/ wybrałam sobie dwa upominki. Lubię rzeczy nietypowe, starannie zapakowane a co najważniejsze nasze rodzime. Uwielbiam herbaty (szczególnie w takie chłodne dni jak mamy ostatnio), a jeżeli podaję sobie je w pięknej filiżance, to już w ogóle poezja! Do niej czekolada czy coś innego słodkiego. Wtedy siadam w ulubionym fotelu z książką w dłoni i zaczynam swój relaks. A wiesz, że Polski Spichlerz ma w swojej ofercie soki, które smakują dokładnie tak jak za czasów naszego dzieciństwa? A to wszystko za sprawą lokalnych producentów, którzy wytwarzają przepyszne owoce bez dodatków chemii. Ale co ja tam będę Ci opowiadała, leć na stronę i sama się przekonaj jakie cuda czekają na Ciebie! Dodatkowo możesz zrobić prezent innej kobiecie – mamie, koleżance, czy sąsiadce – nie tylko od święta, ale tak zwyczajnie, w ramach podziękowania czy przyjaźni. W końcu prezenty możemy dawać niespodziewanie, bez okazji, prawda?

A może pójdziesz w całkiem inną stronę i zrobisz sobie nietypowy prezent, na przykład wykupisz jakiś masaż? Jeżeli masz ochotę na coś nietuzinkowego, to leć na stronę z Prezentami marzeń i wybierz coś dla siebie!

Mam nadzieję, że zastanowisz się nad moją propozycją. Co ja mówię, weźmiesz sobie do serca to co napisałam i ustanowisz Dzień Kobiet świętem, na które będziesz wyczekiwała z niecierpliwością!

I właśnie z okazji Dnia Kobiet chcę Ci powiedzieć, że jesteś cudowną osobą, która potrafi dać sobie radę ze wszystkim. Jesteś wyjątkowa i niezastąpiona. Jesteś silna i wytrwała. Jesteś piękna ( mówisz, że masz niedoskonałości? One właśnie czynią Cię wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju). Jesteś sobą a to najważniejsze!

A skoro to Dzień Kobiet to chcę Ci życzyć:

  • wiary w swoje możliwości – zobacz ile już osiągnęłaś, zrozum, że możesz mieć jeszcze więcej!
  • chciałabym abyś doceniała każdy dzień – dziękuj rano, że żyjesz, ciesz się z każdej małej drobnostki – życie jest piękne i zacznij to w końcu zauważać!
  • abyś w końcu postawiła siebie na pierwszym miejscu, pamiętaj, że szczęście innych zależy od Twojego szczęścia!
  • abyś zawsze pozostała sobą!
  • abyś akceptowała siebie (mimo tych niedoskonałości, które masz)
  • a przede wszystkim chciałabym abyś nigdy nie poddawała się! Pamiętaj, że każde niepowodzenie uczy Cię, a porażka to siniak a nie tatuaż!

Jesteś cudowna! Zrozum to w końcu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *