KSIĄŻKI

#30 Liszewska, Kornacki – “Podaruj mi szczęście”

I znowu trafiłam na serię książek, z których ja mam ten ostatni tom. Oczywiście zastanawiałam się czy czytać, czy może najpierw zapoznać się z poprzednimi. Jednak ciekawość wygrała. Mimo wszystko zachęcam do przeczytania całej serii, ponieważ z poprzednich tomów dowiecie się więcej o bohaterach niż z tego ostatniego. Jeżeli nie macie takiej możliwości – nie zrażajcie się. Bierzcie książkę w dłonie i zanurzcie się w lekturze pełnej śniegu, dobroci, ale także i smutku oraz wzruszeń.
“Podaruj mi szczęście” sprawia, że człowiek zaczyna inaczej patrzeć na swoje życie, docenia to co ma i kogo ma przy sobie. Pamiętajcie, że rodzina to nie tylko więzy krwi! 
Liszewska, Kornacki - "Podaruj mi szczęście"

“Podaruj mi szczęście” to zbiór historii całej rodziny. Mamy sporo bohaterów, ale możemy ich polubić i to bardzo. Ten tom, to takie podsumowanie poprzednich, lecz możemy sporo dowiedzieć się o bohaterach. Fajne jest to, że autorzy tak napisali książkę, że często wracamy do wydarzeń z przeszłości – czyli tego co wydarzyło się w poprzednich tomach.  Rodzina Kosmy i Matyldy łączy się nie tylko poprzez więzy krwi, ale także dzięki bliskości, zrozumieniu i pomocy. Pokazane są tu relacje rodzinne, które jak sami wiemy, nie zawsze są idealne. W ich historii znajdziemy to co możemy spotkać każdego dnia. Rozwód, opieka nad dziećmi drugiej połowy, rodzinę patchworkową. Wiele możemy nauczyć się od bohaterów – docenimy każdy dzień jaki nam jest dany. Zrozumiemy, że nie warto tracić czasu na kłótnie i rozpamiętywanie tego co było. Dotrze do nas, że mimo zaplanowania czegoś, mogą wystąpić nieoczekiwane komplikacje, które zmienią nasze plany. Oczywiście każdy z Was inaczej spojrzy na książkę i co innego z niej wyniesie. Nie chcę opisywać całej fabuły, ponieważ najpierw warto poznać poprzednie tomy.

Mimo wszystko – poszukajcie całej serii w księgarniach! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *