KSIĄŻKI

Maya Frost – „Klub Pani M.”

“Klub Pani M.” to kontynuacja książki “Klub Pana G.” Główna bohaterka przeszła zmianę. Nie jest już nieśmiała, lecz nadal jej serce jest w rozsypce. Po rozwodzie z mężem Adamem i rozstaniu z kochankiem Gabrielem próbuje na nowo poukładać sobie życie. Zamieszkuje z mamą, która jest ciężko chora. Otrzymuje coraz mniej zleceń do redagowania a co najgorsze po pewnym czasie traci swoją pracę. To sprawia, że całe życie jej się sypie. Bardzo potrzebuje pieniędzy nie tylko na życie ale także i na opłacenie opieki dla mamy – co wcale nie jest takie tanie.

Milena mimo wszystko jest pewną siebie kobietą, postanowiła nie myśleć o mężczyznach i zając się sobą a co najważniejsze znaleźć pracę. Z pomocą przychodzi jej przyjaciółka Agata. Proponuje ona Milenie pracę – ma zostać managerką w klubie dla swingersów. To miejsce ma być niezwykłe a co najważniejsze, mają rządzić tam kobiety.

Główna bohaterka po chwili zastanowienia stwierdza, że ta praca nie tylko pozwoli zarobić pieniądze, ale także sprawi, że to ona swoimi pomysłami będzie uszczęśliwiała kobiety. Klub zaczyna prężnie działać, zainteresowanie jest bardzo duże. Wydawać by się mogło, że wszystko jest tak jak trzeba, że teraz nie wkradną się żadne kłopoty. Niestety tak nie jest. Klub daje innym przyjemność, lecz jej przyjaciółce Agacie i jej mężowi chwile kryzysu. Nowe znajomości, przekraczanie granic, wymiana partnerów – o jeden krok za daleko i wszystko się sypie.

Czy małżeństwo Agaty i jej męża przetrwa?

U Mileny zachodzą również pewne zmiany. Nagle w Klubie pojawia się Gabriel – jej kochanek z przeszłości. Wspomnienia powracają, uczucie nadal się tli. Na domiar złego niespodziewanie kobieta dostaje tekst do zredagowania, który bardzo przypomina jej życie.

Kto jest autorem książki? Kto zna na tyle dobrze Milenę, że opisuje wszystko w książce? Czy Gabriel i Milena stworzą związek? Czy Klub nadal będzie istniał?

Wydaje mi się, że ta – czyli druga część książki jest o wiele lepsza niż pierwsza. Oczywiście zachęcam do przeczytania poprzedniej części, by wkroczyć w całą akcję i wiedzieć o co dokładnie chodzi w drugiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *