KSIĄŻKI

Richard Paul Evans – “Doskonały dzień”

Już na wstępie chcę napisać, że ta książka była jedną z lepszych, które przeczytałam w ostatnim czasie. Mogę śmiało polecić ją jako książkę rozwojową, która ma na celu pokazanie nam tego co tak naprawdę w życiu się liczy.

Wiele z nas marzy o karierze – nie ważne czy chcesz zostać modelką, aktorką, piosenkarką czy masz jeszcze jakieś inne ukryte pragnienia. Złościsz się, że innym się udaje, a Ty wciąż jesteś gdzieś daleko w tyle. I doskonale rozumiem Twoją złość, lecz czy kiedyś spojrzałaś na karierę, popularność z innej strony? Czy zastanowiłaś się, że przez swoje ambicje możesz coś stracić?

Właśnie podobnie było z bohaterem książki Evansa – “Doskonały dzień”. Robert miał wszystko – kochającą żonę i córkę. Miał też pracę, co prawda nie przepadał za nią, ale pracować gdzieś trzeba. Niestety nadchodzi ten dzień – zamiast awansu, mężczyzna zostaje zwolniony.

Jego największym marzeniem od zawsze było zostać pisarzem, teraz gdy zostaje bezrobotnym ma na to szansę. Za namową ukochanej żony postanawia napisać książkę inspirowaną jej życiem. Na początku wydawnictwa nie są zainteresowane wydaniem jego powieści, lecz w końcu i do niego uśmiecha się szczęście. Jego wyciskacz łez – jak to powiedziały osoby, które przeczytały książkę – zostaje hitem. Wyjazdy, wywiady, ogólna promocja książki sprawia, że Robert zatraca się w swojej sławie i zapomina o tym co najważniejsze – o miłości bliskich osób. Małżeństwo zaczyna się sypać, córka ciągle tęskni i pyta o tatę – a domiar złego nagle zjawia się dziwny mężczyzna, który nie dość, że zna najskrytsze tajemnice Roberta to mówi mu, że zostało tylko 40 dni życia. W tym czasie Robert ma naprawić swoje winy. Czy to się uda? Musicie koniecznie przeczytać książkę! Gwarantuje Wam, że ta propozycja literacka da Wam sporo do myślenia nie tylko o bohaterze ale także i o swoim prywatnym życiu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *