OD SERCARELACJEROZWÓJ OSOBISTY

Miłość to nie liczby, ani cyfry, miłość to ludzie.

Liczby i cyfry są ważne w naszym życiu. One otaczają nas, a wręcz przytłaczają. Zegarki, ceny w sklepach, znaki drogowe, obliczenia, które wykonujesz w szkole, bądź w pracy – wszystko wiąże się liczbami i cyframi. Wydaje się, że to one są najważniejsze, skoro tyle ich jest. Nic bardziej mylnego! Co z tego, że za jakąś kwotę kupisz wymarzony przedmiot, który przyniesie Ci radość. Ale ile ta radość będzie trwała? Dzień, dwa, a może tydzień? A co z resztą czasu? W urlopie postanowisz wyjechać na daleką wycieczkę zagraniczną, radość będzie wielka, ale czy po roku będziesz tak samo cieszyła się jak w chwili wyjazdu? Wtedy będziesz miała mnóstwo miłych wspomnień, ale radość będzie inna i nawet najdroższa wycieczka nie sprawi, że uczucie szczęścia, które powstało ze spełnienia jednego marzenia, planu będzie zawsze takie samo. Zazwyczaj jest tak, że wszystko co wiąże się z liczbami daje szczęście, ale na jakiś określony, krótki czas. Ale są rzeczy, które dadzą Ci o wiele więcej radości, niż mogłabyś się spodziewać…

Długie spacery z tym kogo kochasz i szanujesz. Jego ciepła dłoń, która zaraz po wyjściu z domu łapie za Twoją i nie chce puścić tak długo, aż dojdziecie do obranego punktu. To dłoń, którą ktoś Ci poda w momencie, gdy upadasz. To dłoń, która ‘przybija Ci piątkę’ wtedy, gdy osiągniesz jakiś sukces. Dłoń, która wyciera łzy w chwilach zwątpienia. Dłoń, która odgoni złe sny w nocy.

Rozmowy, te bardzo szczere, ale i też te zwyczajne, codzienne. Rozmowy, które sprawią, że inaczej spojrzysz na świat. Rozmowy, które pomogą rozwiązać Ci problem, z którym zmagasz się od dłuższego czasu. 
To oczy, które wpatrują się w Ciebie z miłością i radością. Oczy ze zmarszczkami w kącikach. Oczy pełne uśmiechu. To spojrzenie, od którego uginają się kolana i robi się ciepło na sercu. To magiczne spojrzenie, które sprawia, że uśmiechasz się.

Radość da Ci osoba, która będzie przy Tobie w bólu i radości. To osoba, która nie zostawi Cię w potrzebie, ani po chwilowej kłótni.

Radość sprawi miejsce, do którego chcesz wracać, bo czeka na Ciebie tam ktoś bliski, ktoś kogo mocno kochasz. Miejsce to zwane przez każdego ‘domem’ to nie tylko cztery ściany, to przede wszystkim wspomnienia, uczucia. Wspólne oglądanie telewizji, przyrządzanie posiłków, to ściany pełne waszych zdjęć.

Radość to świadomość, że z daną osobą chcesz przeżyć resztę swojego życia. Patrzeć na niego każdego dnia, budzić się przy nim. Planować wspólne dni, tygodnie i miesiące. To ta pewność, że to on będzie zawsze przy Tobie. To Twój rycerz na białym koniu.

Liczby nie są warte, bo one wnoszą do Twojego życia tylko coś na chwilę. Liczy się przede wszystkim szacunek, zrozumienie i miłość. Pieniądze dzisiaj są, jutro ich nie ma, ale jak się postarasz to za kilka dni możesz zaś mieć jakaś kwotę pieniędzy. Doceń ludzi, których masz obok siebie, bo jak ich raz stracisz – nigdy nie odzyskasz – zostaną Ci jedynie wspomnienia, ból oraz świadomość, że mogło się wykorzystać całkiem inaczej czas we dwoje. Wtedy zrozumiesz, że pogoń za pieniędzmi była niepotrzebna, skoro nie masz z kim wydawać tych zarobionych pieniędzy.
W bliskich inwestuj swój czas, nie pieniądze!

Zajrzyj również:
1. Kobieto, nigdy nie przepraszaj za…
2. Czy lubisz swoje życie?
3. Znajdź mnie i wpuść do swego serca już na zawsze…

12 komentarzy do “Miłość to nie liczby, ani cyfry, miłość to ludzie.

 • Bardzo wartościowy wpis 🙂 szczególnie mądry, jeśli weźmie się pod uwagę wiek autorki 🙂 miło się czyta takie słowa w czasach, gdy liczy się sukces i pieniądz, dziękuję

  Odpowiedz
 • Jest taka teoria, że życie to czysta matematyka. Dlatego ludzie mają uczucia, żeby uczynić je bardziej ludzkim????

  Odpowiedz
 • Zgadza się w 100% warto w życiu mieć kogoś z kim można będzie iść przez życie… Z kim mozna dzielić radości i smutki.

  Odpowiedz
 • Pieniądze szczęścia nie dają, ale bez
  Nich trudno być szczęśliwym. Bo trzeba zapłacić za czynsz, płatności, jakoś wyglądać i pojechać na wakacje. Ale
  Masz rację, kasa nie jest w zyciu najważniejsza. Liczą się przede wszystkim ludzie, którzy są wokół nas ❤️

  Odpowiedz
 • Bardzo wartościowy wpis. Strasznie smutne jest to, że w dzisiejszych czasach dla ludzi najważniejsze są te cyferki, a nie osoba obok.

  Odpowiedz
 • Widać, że jesteście z sobą szczęśliwi 😀 masz racje w tym co piszesz miłość to nie liczny i nie da się jej zmierzyć ani wycenić. Życzę ci jak najwięcej pięknych chwil z ukochanym 😀

  Odpowiedz
 • Jak romantycznie 🙂 Gratuluję pięknej relacji! Ja mam podobnie 🙂 Cyfry? Przydałoby się ich nieco więcej, ale nie one są najważniejsze…

  Odpowiedz
 • Bardzo realistyczna podejście. Też takie miałam , jednak życie trochę je zweryfikowalo. Zgadzam się, że pieniądze nie są najważniejsze. Jednak mimo to są ważne – bo bez nich niejednokrotnie nie moglibyśmy spełnić swoich marzeń, nie mówiąc już o rzeczach bardziej przyziemnych. Najlepiej widać to w momencie, kiedy ktoś zaczyna chorować. Niby zdrowia się nie kupi – ale lepszą opiekę medyczną , leki i inne związane z tym rzeczy już tak.

  Odpowiedz
 • Pięknie napisane 🙂 Aż mi się cieplutko na sercu zrobiło.
  Cieszę się, że jest wielu ludzi, którzy dostrzegają prawdziwe wartości – miłość, przyjaźń i odpowiedzialność za drugiego człowieka.

  Odpowiedz
 • Jesteśmy ludźmi, mamy swoje marzenia i dążymy do ich realizacji,bo czym byłoby życie bez marzeń? bez dążenia do ich realizacji? to byłaby w pewnym sensie wegetacja, aby przeżyć kolejny miesiąc.Ja rozumiem,że pieniądze nie są aż tak ważne i szczęścia nie dają, jednak bez pieniędzy bardzo często jesteśmy przytłoczeni, bo nie starcza od wypłaty do wypłaty, później nieporozumienia w związku, bo na nic człowieka nie stać. To jest życie?

  Odpowiedz
 • Bardzo wzruszający wpis, życzę Wam szczęścia! Ja przez wiele lat szukałem swojej miłości, w moim przypadku dobrym rozwiązaniem okazała się szkoła podrywu, do której się zapisałem. Dzięki temu udało mi się znaleźć miłość mojego życia i jestem w szczęśliwym, trzyletnim związku. 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *