KSIĄŻKI

ANTOLOGIA “Niegrzeczne Święta” praca zbiorowa

Od kiedy zostałam Patronem Medialnym książki “Kilka chwil miłości” polubiłam krótkie opowiadania tematyczne. Tamta książka wciągnęła mnie tak bardzo, że szukałam kolejnych antologii. I tak trafiłam na “Niegrzeczne Święta”, w której możemy przeczytać opowiadania związane ze Świętami z nutką romantyzmu a nawet erotyzmu. I jak to bywa, jedne podobały mi się bardziej, inne mniej. Ale ogólnie jestem zadowolona z tej książki. I polecam ją na jesienne, zimne wieczory. 

Na samym początku chcę opowiedzieć o wadzie tych opowiadań i to dosłownie wszystkich – były zdecydowanie za krótkie. Czytałam, wczuwałam się w historie, zaprzyjaźniałam się z bohaterami aż nagle kończy się wszystko. A z chęcią poznałabym dalsze losy niektórych bohaterów. Może by tak z tych opowiadań zrobić jedną dużą książkę? Co na to autorki?

“Świąteczna ucieczka” Meg Adams – Czy złodziejka może stworzyć szczęśliwy związek z policjantem? Tego dowiecie się po przeczytaniu tej historii.

“Śnieg we włosach” Robert Ziębiński –  nauczyciel geografii zaczyna wspominać swoją pierwszą miłość. Te wspomnienia sprawiają, że ma ochotę ją odszukać, ale czy uda się mu to?

“Dziewczyna pod choinkę” Anna Langner –  Łukasz to kawaler po trzydziestce, który jest tak zwanym maminsynkiem. W dniu Wigilii rodzice przychodzą do niego z mnóstwem jedzenia. Niespodziewanie ktoś dzwoni do drzwi. Okazuje się, że to dziewczyna na telefon w skąpo ubranym stroju. Dla zachowania pozorów Łukasz przedstawia dziewczynę jako swoją narzeczoną. Czy rodzice uwierzą mu? I co na to brat Łukasza, który doskonale wie, gdzie ta młoda kobieta pracuje?

Nie będę zdradzała Wam więcej tytułów jak i krótkiego streszczenia historii, które zostały zawarte w książce. Zachęcam, abyście sami sprawdzili co kryje się pod ogólnym tytułem “Niegrzeczne Święta”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *