KSIĄŻKI

#28 Joanna Szarańska – “Choinka cała w śniegu”

“Choinka cała w śniegu”, o której Wam zaraz napiszę, pochodzi z cyklu ‘Cztery płatki śniegu’. Jest to trzeci i ostatni tom, lecz w ogóle nie przeszkadza to, by wziąć się za niego nawet jeżeli nie czytało się poprzednich. Lubię książki, które można zacząć w każdym momencie bez znajomości poprzednich tomów. Tak było tym razem! Chociaż fakt, bałam się, że zacznę czytać i nie będę wiedziała o co chodzi, lecz w książce każdy z bohaterów jest tak opisany, że nie trzeba czytać tego co było wcześniej. 
Joanna Szarańska - "Choinka cała w śniegu"

Czytając książkę poznamy historię sąsiadów z ulicy Weissa. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, każda z osób zamieszkujących dany blok szykuje się do tych pięknych chwil. Jak do tej pory tradycją bloku było strojenie choinki, która stała właśnie przed ich miejscem zamieszkania. Niestety w tym roku wszystko się komplikuje. Ktoś kradnie choinkę! I co teraz? Przecież zawsze święta spędzali przed tym drzewkiem. Był to czas, kiedy mogli zbliżyć się do siebie, na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. W to Boże Narodzenie wyjątkowo każdy z sąsiadów ma inne plany, w jednej chwili ich tradycja blokowa znika.

Pani Michalska – dozorczyni oraz dobra dusza bloku, można by rzec, że przewodniczka. To do niej każdy przychodził po pomoc. To ona interesowała się każdym mieszkańcem bloku. Zawsze pomocna, zawsze kochana i ciepła. Chociaż bardzo wścibska, to uwielbiana przez mieszkańców. Gdy nadchodzi ten magiczny czas, bardzo zależy jej na tym, aby sąsiedzi byli razem, tak jak to było zawsze. Stara się zrobić wszystko by mimo zniknięcia choinki, święta blokowe się odbyły. Czy jej się to uda? 
Monika niespodziewanie łamie nogę, przez to nie może z teściową – Panią Kwiatek lepić pierogów i zanosić ich potrzebującym. 
Anna ma dość swojego byłego męża, który tuż po ich rozwodzie wprowadził się do mieszkania obok. Zamierza ona przeprowadzić się do innego bloku. W dodatku rodzina jej nowego partnera zaprasza ją na Wigilię. Problemem okazuje się kupno prezentów, ponieważ rodzina nowego przyjaciela jest zamożna, a ona niekoniecznie.
Marzena zapomina o swojej rodzinie, ponieważ jest zbyt skupiona na swoim synku, który jest niemowlakiem. 
Zuzanna poznaje czym jest instagram. Wpada w jego sidła i robi wszystko, aby mieć jak najlepsze zdjęcia, jak najlepsze komentarze i mnóstwo polubień. 
To tylko kilka bohaterów naszej książki. Ale gwarantuje Wam, że śmiech i łzy będą pojawiały się na przemian. 
Jedno jest pewne. Ci sąsiedzi mimo różnych kłótni w razie potrzeby staną za sobą murem – o czym się przekonacie pod koniec książki. 
Przeczytajcie, bo warto! 

2 komentarze do “#28 Joanna Szarańska – “Choinka cała w śniegu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *