KSIĄŻKI

Alek Rogoziński – “Póki śnieg nas nie rozłączy”

Z autorem miałam styczność w książce, którą napisał razem z Magdaleną Witkiewicz, tak to chyba (o ile pamięć mam dobrą) nie czytałam jego innych książek. Okładka jak i tytuł zachęcają do czytania, a jak jest z treścią?

Już na samym początku chcę poinformować, że jeżeli lubisz czarny humor, to ta książka ci się spodoba. Główną bohaterką jest Róża Krull – autorka powieści kryminalnych. Jest ona szaleńczo zakochana w swoim narzeczonym do tego stopnia, że młodzi postanawiają zawrzeć związek małżeński. Niestety, ale do ślubu nie dochodzi. Jeden z gości weselnych dostaje karteczkę, na której jest napisane, że przyszły mąż Róży został porwany. Autorka zamyka się w sobie, odizolowuje się a przynajmniej stara się to zrobić od wszystkich znajomych, lecz z nimi nie jest tak łatwo. Na nic zdają się tłumaczenia Róży – przyjaciele wiedzą co jest dla niej najlepsze, dlatego odwiedzają ją i starają się jakoś poprawić humor. Nagle pada propozycja, aby kobieta pojawiła się na imprezie “Książki pod Arkadami”. Ta niechętnie, ale zgadza się. I tu przydarza się… co? Morderstwo! Na domiar złego, to właśnie Róża jest ostatnią osobą, która rozmawiała z ofiarą. Autorka kryminałów wraz z przyjaciółmi postanawia rozwiązać zagadkę.

Kto zabił człowieka będącego na imprezie? Co się stało z przyszłym mężem Róży? Tego dowiecie się czytając książkę. Mi co prawda na samym początku nie szło to czytanie, jakoś te dialogi nie przekonywały mnie i ciężko było przebrnąć, lecz… później poszło z górki. Jeżeli lubicie takie klimaty i chcecie rozwiązywać zagadki razem z bohaterami, to zachęcam do przeczytania właśnie tej książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *